Bydlení

Co při stěhování nábytku rozhodně nedělat?

Stěhovat se můžete sami nebo můžete využít služeb stěhování Praha, Brno, Ostrava atd. Stěhovací společnosti najdete všude po republice, některé vás přestěhují i do zahraničí. Někteří lidé se rozhodnou nechat balení nábytku na stěhovací společnosti, jiní si raději vše připraví předem sami. V takovém případě se ale mohou dopouštět chyb, které je zbytečně stojí čas i peníze.

Nestěhujte starý nábytek

Stěhování můžete chápat jako nový začátek. V takovém případě se rozhodně nevyplatí stěhovat starý a poškozený nábytek, který byste za krátký čas stejně museli nahradit novým. Zabírá místo ve stěhovacím voze, zbytečně se namáháte víc, než byste museli, a navíc může dojít k tomu, že se v průběhu stěhování úplně rozpadne. Stejně tak bychom neměli balit špinavý nábytek, protože jakékoli abrazivní částice by jej mohly poškodit.

Nesprávná práce s lepicí páskou

Lepicí páska může být užitečným pomocníkem při stěhování. Rozhodně bychom ji ale neměli používat na jemné povrchy nábytku, které by se při stržení pásky mohly poškodit. Na některých površích by mohlo zůstat lepidlo z pásky. Proto je vhodné lepicí páskou pouze zajistit obalové materiály a nedotýkat se jí přímo povrchu nábytku.

Nezměření nábytku

Nevyplatí se říci si: “Snad to dveřmi projde” a pak při stěhování zjistit, že jste se mýlili. Velké kusy nábytku si proto raději změřte předem, abyste věděli, jestli projdou všemi dveřmi. Pokud ne, budete muset nábytek demontovat. A to by vás při stěhování stálo spoustu drahocenného času. Z tohoto hlediska se tedy vyplatí přemýšlet dopředu.

Nechráněné plochy nábytku

Pokud se vám nepodařilo zabalit nábytek tak, že je zcela obalen ochranným materiálem, rozhodně svou práci napravte. Nespoléhejte se na to, že takto malá plocha se nemůže poškodit. Jak se říká, náhoda je blbec. A zrovna na nechráněném místě se může stát nepříjemná nehoda. Nepodceňujte to tedy a při balení buďte velmi pečliví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *