Zámecké tapety
Bydlení Dětský pokoj

Romantické zámecké tapety zútulní prostor dívčího pokoje i haly

Kdo se někdy procházel prostorami zámeckých pokojů, určitě mu do očí padly tapety, jež zdobily stěny. Většinou byly jako motivy použité barevné květy či ornamenty. Jejich složitost svědčila o umění toho, kdo je navrhl a vytvořil. Tapety v současné době opět zažívají vzestup své popularity. A tak zdobí nejeden moderní interiér.

Zámecké tapety s romantickým motivem

Stěny v ložnici, dívčím pokoji nebo jídelně lze s klidem vyzdobit romantickými zámeckými tapetami, které vytvoří pohodovou atmosféru. I když je vybavení místnosti veskrze dnešní a přizpůsobené současnému životu, stejně i tak si můžete doma připadat jako na zámku. Zvláště v pokoji děvčat budou takové tapety hodně oblíbené. Jak víme, dívky si rády hrají na princezny a k jejich oblíbené barvě patří růžová a k motivům květiny. Zámecké tapety jsou pro výzdobu jejich pokojíčku jako stvořené.

Vedle romantických květinových motivů jsou velmi oblíbené tapety s barokními vzory třeba v černém nebo tyrkysovém odstínu, s různými pruhy ve zlaté barvě, s motýlky i luxusní tapety v metalických barvách.

Vliesové tapety a jejich výhody

Doba pokročila, a zatímco na starobylých zámcích jsou na stěnách tapety látkové nebo papírové, současné stěny zdobí tapety vliesové. Ty mají jednu velkou výhodu – jsou omyvatelné slabým mýdlovým roztokem a jemným kartáčkem. Poskytují velmi dobrou zvukovou i tepelnou izolaci. Při výrobě vliesových tapet se používá polymerové pojivo, které tapetám dodává pevnost a pružnost. Takovou tapetu je radost mít na stěně, protože je mnohem odolnější než běžné papírové tapety.

Tapetování zvládne každý šikovný kutil

U vliesových tapet je trochu jiný postup při tapetování, než na jaký jsme zvyklí u běžných tapet. Lepidlo se při lepení vliesových tapet nanáší pouze na stěnu, která musí být opatřena penetračním nátěrem. Zároveň platí, že až se vám tapety přestanou líbit a budete je chtít nahradit jinými, lehce je ze stěny stáhnete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *