Bydlení

Hliníková krytina spolehlivě ochrání váš dům na desítky let. V čem vyniká?

Jste právě ve fázi, kdy stavíte nebo rekonstruujete svoji domácnost? V tom případě jste se pravděpodobně zasekli u volby adekvátní střešní krytiny i fasády. V dnešní době je jasnou volbou hliník. Proč? 

Moderní systémy 

Nejdříve se podíváme na to, v čem vlastně plechová střecha a hliníkové fasády vynikají. Tato dvě řešení se chlubí velmi vysokým stupněm mechanické i chemické odolnosti. Díky tomu si hravě poradí i s nejtěžším deštěm, větrem, krupobitím, vedrem, chladem i UV zářením. A co víc, můžete počítat s téměř bezúdržbovou životností po desítky a desítky let (danou krytinu si budou užívat i vaše děti). 

Hliníková krytina se však oproti konkurenci chlubí i nízkou hmotností. Z toho důvodu se hodí především pro starší a méně stabilní budovy. Z dlouhodobého hlediska snižuje jejich namáhání, čímž prodlužuje životnost celé konstrukce. 

Hliníková střecha i fasády vás potěší poměrně snadnou realizací. To znamená, že celý proces bude hotový rychleji a také levněji. Raději se však vždy spolehněte na ověřené řemeslníky. 

Zajímavý design

Myslíte si, že hliníková střešní krytina musí vypadat nudně a mít pouze typickou nevýraznou šedou barvu? V tom případě vás musíme vyvést z omylu. 

Stačí se podívat na webové stránky jednoho z předních dodavatelů jménem PREFA Aluminiumprodukte. Ty najdete pod odkazem PREFA. Ačkoliv je hlavní základna této společnosti umístěna v Rakousku, lze si snadno objednat zboží i do Čech. 

Chcete se podívat, jakým stylem může vypadat plechová krytina? Na zmíněných webovkách si rozklikněte kategorii „REFERENCE“. 

Jasným důkazem se vám stanou například fotografie rodinného domu v Landegg. Stejně tak si nezapomeňte prohlédnout rodinný dům v Illmenau. Ihned načerpáte potřebnou inspiraci a finální rozhodnutí bude snadnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *