Anhydritové podlahy
Bydlení

Praktické anhydritové podlahy

Majitelé firemních budov i rodinných domů vždy ocení kvalitní provedení podlahy, která vydrží v dobrém stavu mnoho let bez větších oprav. Klasické betonové podlahy patří k minulosti, dnes se realizace zaměřuje na lité druhy s hladkým povrchem. 

Anhydritové podlahy a jejich výhody

Lidé touží po komfortním bydlení, proto hledají způsoby, jak si některé postupy vylepšit. Anhydritové podlahy vznikají ze směsi podle certifikované receptury, k výrobě se používají pouze nejkvalitnější a praxí ověřené suroviny. V podstatě tato směs obsahuje síran vápenatý, který je smíchaný s pískem, vodou a jinými přísadami. Lité podlahy jsou vyhledávané především pro svou rychlost provedení a dále pro schopnost dokonalého rozprostření. Jakmile se směs aplikuje, vzniká hladký povrch s pevným povrchem bez dilatačních spár. Na tento povrch lze pokládat jakoukoliv podlahovou krytinu. Samotná realizace není nijak fyzicky náročná, celý rodinný dům se zvládne během jednoho dne. Po povrchu lze už druhý den chodit. Zatížení můžete provádět za čtyři až pět dní. Jistě vás také potěší, že po pokládce nemusíte svůj čas věnovat náročnému uklízení, úklid prachu a dalších nečistot jednoduše odpadá. 

Podlahy s vytápěním

Pokud jste dospěli k názoru, že nejlepším řešením bude instalování podlahového vytápění, bude pro vás samonivelační potěr skvělým řešením. K přednostem litých podlah totiž patří rychlé a velice dobré prohřívání, navíc s vynikající tepelnou vodivostí. Tyto druhy podlah se pokládají v tekutém stavu, tudíž vytvořená směs pronikne do všech skulinek okolo trubek. Realizace probíhá skutečně snadno a rychle. Směs k výrobě anhydritové podlahy se dopraví na místo ve speciálním výrobním a mobilním zařízení. Až na místě realizování se vše smíchá s vodou a aplikuje na předem připravený podklad. Po rozlití se nemusíte obávat žádných trhlin, vytvoří se perfektně hladký povrch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *