Bydlení

Čistička odpadních vod vyřeší problém při absenci kanalizační přípojky

Přestože žijeme v 21. století, stále se v Česku najde poměrně značné množství obcí a nemovitostí, které nejsou připojené k centrální kanalizační soustavě. Někde jde o finance, jinde například o odlehlost objektů, kdy se zkrátka nacházejí někde v lesích, kde není možné zavést potrubní vedení. V tom případě je ale vždy nutné hledat náhradní řešení. Velmi efektivní volbu v mnoha ohledech představuje čistička odpadních vod.

Rozdíl mezi čističkou odpadních vod a jímkou

Zatímco klasická jímka funguje tak, že odpadní vodu pouze zadržuje a je nutné ji často vyvážet, když se naplní, moderní domácí čističky odpadních vod jsou daleko důmyslnějšími zařízeními. Odpad je zde filtrován, voda je zbavena největších nečistot a uvedena do takového stavu, aby se mohla znovu použít, a to kupříkladu k zalévání zahrady, splachování toalety apod.

Jak je to s energetickou náročností ČOV?

Výhodou je fakt, že čističky odpadních vod pracují takřka nezávisle na energiích, pouze zde dochází k lehké spotřebě elektřiny. Jedná se tedy o energeticky šetrná zařízení, která v konečném důsledku šetří vaše peníze, neboť nemusíte platit za častý odvoz zachycené kalu, jako je tomu v případě již zmíněných jímek.

Na koho se obrátit, máte-li zájem o instalaci čističky?

Bez kanalizační přípojky se tedy lze obejít, podobně jako bez vodovodní přípojky, kdy se dá problém vyřešit třeba realizací vlastní studně, potažmo jinými způsoby. Na veškeré tyto činnosti je zapotřebí si pozvat odbornou firmu. V tuzemsku své služby nabízí společnost 1616.cz, s.r.o. Specializuje se jak na samotné čističky odpadních vod, tak na kanalizační a vodovodní přípojky. Stačí navštívit její webové stránky, kde se dozvíte kompletní informace. Zároveň zde lze vyplnit kontaktní formulář, na jehož základě se vám ozve pracovník firmy a projedná s vámi potřebné detaily objednávky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *