Skluzavka

Problémem současných dětí je, jak varují odborníci, že se nedostatečně hýbou. Většinu času tráví u počítačů, tabletů a nad monitory svých chytrých telefonů. A to je samozřejmě chyba. 

Děti to slýchávají ze všech stran. Od svých rodičů tedy určitě: „To my, když jsme byli malí, běhali venku. Hráli si na schovávanou, na honěnou, skákali gumu, jezdili na kole.“ Nechceme znít staromódně, ale schválně, kolik dětí si v okolí vašeho domu hraje na schovávanou? Zřejmě jich je po málu. Dnešní děti svůj volný čas většinou tráví doma. U televize a počítačových her. Je to dobře? V mnoha ohledech samozřejmě není. 

Snažte se své děti zaměstnat

Lásku k outdoorovým aktivitám je třeba u dětí pěstovat. Stejně jako lásku ke knihám. Věnovat se jim, trávit s nimi volný čas. Chodit s nimi na procházky, jezdit na kole, navštěvovat veřejná dětská hřiště, na kterých se setkávají s jinými dětmi. A menší dětské hřiště jim, disponujete-li vhodnými prostory, pořídit domů. 

Pořiďte svému potomkovi dětské hřiště

Moderní dětská hřiště děti k pohybu prostě donutí. Skvělá jsou například dětská hřiště Jungle Gym z e-shopu skluzavky.cz. Ta k pohybu přímo vybízejí. K pohybu, který je zároveň zábavou podněcující dětskou fantazii. 

Nezapomeňte na skluzavky a houpačky

Pokud nejste limitováni prostorem, vyberte svému dítěti hřiště, které vybízí k různým aktivitám. Moderním dětským hřištím nechybí skluzavky, houpačky a kouzelné miniaturní přístřešky. Součástí některých však jsou i provazové žebříky a horolezecké stěny. Na takových hřištích budou vaši potomci ochotni trávit celé dny. Ani o nich neuslyšíte. 

Investujte do dětského domečku 

Skvělou investicí pro dítě je i dětský domeček. Obzvláště pokud dovolíte, aby si jej samo zařídilo. Takové místo se pak pro dítě stane útočištěm. Bude si v něm moci hrát, a vybavíte-li jej pohodlnou matrací, tak i odpočívat. 

Jak vidíte, možností, jak děti zabavit, je spousta. Kterou zvolíte, je už jen na vás.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *