LED světla
Inspirace

Osvětlení sportovišť je velmi důležité pro sportovce i diváky

Gól, ozývá se z hokejového stadionu. Diváci bouřlivě odměnili domácí mužstvo, které na ledové ploše podává co nejlepší výkony. Aby tomu tak mohlo opravdu být, je podstatné i to, jak je osvětlena. Jaké existují možnosti?

Světlo je důležité pro jakoukoliv činnost

Člověk není krtek, aby se spokojil se šerem, v němž by mohl normálně fungovat. Světlo ke svému životu, práci i zábavě potřebuje. Pro osvětlení zimních stadionů či fotbalových hřišť se využívají zejména LED reflektory, jež umocní zážitek diváků ze hry. Toto je podstatné i pro případný televizní přenos sportovního utkání. LED osvětlení se vyznačuje mimořádnou úsporností. Jsou schopné svítit desítky tisíc hodin v nepřetržitém provozu, přičemž náklady jsou nesrovnatelně nižší než při použití jiného způsobu svícení – například halogenových svítidel. Díky jejich použití je možné trénovat i tehdy, když je venku již tma. Tím se významně prodlužuje doba trénování. Platí to hlavně pro období zimy, kdy je krátký den.

Osvětlení tenisových kurtů či venkovních hřišť

Pro osvětlení tenisových hřišť či multifunkčních venkovních sportovních ploch se využívá například osvětlení LED SMD Navigator se stupněm krytí IP65. Po připevnění na vhodné místo na sportoviště lze tento reflektor nasměrovat díky pohyblivé části přesně, kde je potřeba. Nejdůležitějším komponentem LED osvětlení jsou LED čipy a předřadník. Rozhodně stojí za to vsadit na ověřené výrobce, jako jsou CREE, Philips, Osram, Nichia či Citizen.

Jak vybrat správné osvětlení pro sportoviště?

Při nákupu vhodného a kvalitního LED světla, které bude osvětlovat prostor sportoviště, je důležitý určitý světelný výkon. Ten by měl být alespoň 130 až 175 Lm/W. Je proto dobré si pohlídat, aby vybrané osvětlení tímto disponovalo. Levné a většinou nekvalitní LED osvětlení mají tento výkon v nižších hodnotách, které již byly překonány.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *