Bydlení

Dokonalý obývací pokoj? To není jen křeslo nebo sedací souprava, roli hrají i doplňky

Když se řekne obývací pokoj, vybaví si většina z nás sedačku, která může být případně ještě doplněná o křesla. Přitom ale existuje celá řada věci, které dělají obývák obývákem. A nejde jen o dekorace, ale i o praktické doplňky, které využijete na každodenní bázi. 

Něco pod nohy

Pokud chcete v křesle odpočívat, je ideálním doplňkem podnožka. Nebo třeba lenoška, pokud se chcete natáhnout a užít si večer. Alternativou ke křeslu může být také sedací pytel nebo otoman. Pro vykouzlení útulné atmosféry ale rozhodně potřebujete polštáře a měkké deky. Umístěte poblíž také snové zrcadlo a máte rajské místo pro splnění přání nebo odpočinek po dlouhém dni. Do obýváku se hodí také praktické taburetky, které poskytnou prostor na sezení, podložení nohou, a zároveň slouží i jako odkladiště věcí, které chcete mít při ruce, ale nechcete, aby byly vystaveny zrakům návštěv. 

Nejlepší osvětlení

Osvětlení hraje zásadní roli při vytváření správné atmosféry. Měkké světlo je vždy více uklidňující a příjemnější než ostré, oslnivé světlo. Vyberte si lampy, které vytvářejí měkké světelné obrazce, nebo svícny, které zvýrazní určité prvky obývacího pokoje. Důležité je zvážit také praktickou funkci osvětlení a doplnit si lampičkou pracovní stůl nebo koutek pro čtení. Vedle sedací soupravy se hodí také větší centrální lampa postavená na zem, která poskytne intimní osvětlení pro hovory s blízkými přáteli nebo členy rodiny. Oceníte ji také při sledování televize, kdy vám bude přisvětlovat prostředí pokoje a vaše oči se tak nebudou tolik namáhat. 

Látkové dekorace

Nezapomeňte na závěsy a slaďte je s čalouněním. Kvalitní závěsy odfiltrují venkovní světlo a vytvářejí příjemnou atmosféru. Aby byl váš obývací pokoj dokonalý, doporučujeme závěsy sladit s čalouněním sedačky a křesla, a případně stejnou látku použít i na další drobné doplňky. Když do svého obývacího pokoje pečlivě vyberete ty správné kusy nábytku, osvětlení a látkové dekorace, může se i ten nejvšednější večer stát kouzelným okamžikem, na který se nezapomíná. Splňte si své vlastní výjimečné přání v dokonalém prostředí. Uvidíte, že se díky tomu budete každý den těšit domů tak nějak více.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *