LED pásky
Bydlení Šetříme

Dekorace i praktické osvětlení

Světlo patří mezi perfektní dekorativní prvky. Hra světla je něco, co se dá stěží nahradit. Nejen že nám poskytuje možnost vidět víc, ale i projasňuje prostor, dává pocit tepla, zútulní téměř každé zákoutí, vnáší do našich životů positivní náladu. Architekti a designéři se učí, jak se světlem pracovat, aby využili maximálně jeho kladné vlastnosti.

Když není k dostání přirozené denní světlo, přichází na řadu umělé osvětlení poháněné elektrickým proudem. Což není nic zvláštního, ovšem když jej chcete využít dekorativně a účelově, nastává trochu problém. Místa, která potřebujete prosvítit, jsou špatně dostupná. Jako třeba spíž.

Rozsviťte si ve špajzu LEDkou!

V loni v létě jsem se rozhodla, že naše paneláková spižírna potřebuje nový kabát. Vymalovali jsme ji, potáhli tapetou poličky, ale pořád to bylo málo. Až můj přítel přišel s návrhem, že by bylo fajn, kdyby se při otevření rozsvítila. Jak s co nejmenší námahou technicky zrealizovat tento nápad? Jednoduše. Pomocí LED pásky a spínače umístěného ve dveřích. LED pásky jsme podle potřeby nastříhali a umístil pod každou poličku. Naprosto to změnilo vnímání celého prostoru, i noční návštěvy špajzky jsou teď tak nějak příjemnější.

Zbylé pásky můj kreativní partner použil jako dekoraci do okna. Do tmavých ulic svítí v našem kuchyňském okně obří srdce. Prý abych trefila domů.

S LEDkami skutečně ušetříte

Jára Cimrman možná už kdysi tušil, že klasické žárovky brzy nahradí daleko úspornější osvětlení, a tak možná proto se svým patentem na járovku tolik otálel. LED žárovky jsou právem tím pravým a jediným nástupcem. Tento moderní způsob osvětlení ušetří 85% spotřebované energie. Jejich životnost je padesát tisíc hodin v provozu a spotřeba desetkrát nižší oproti starým žárovkám. Šetří nejen vaši peněženku, ale i životní prostředí. Pro svoji dlouhou životnost je vhodné je použít na špatně dostupných místech. LED osvětlení má mnoho podob od reflektorů přes panely až po autožárovky. Začněte už dnes myslet na budoucnost společně s https://www.ledakce.cz/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *