automatické zavlažování
Zahrada

Nápady a inspirace do zahrady

Vypadá to, že zima je definitivně na ústupu, a proto máte nejvyšší čas přemýšlet, čím letos oživíte a zkrášlíte svou zahradu. Zvláště vášniví zahrádkáři ocení nejnovější trendy a možnosti, jak polepšit svým pěstovaným rostlinám, stromům i keřům a pyšnit se zdravě vyhlížejícím trávníkem.

Zavlažovací systémy nové generace

Zná to každý z nás, když jsou velká vedra a je potřeba celou zahradu pravidelně a velmi pečlivě polévat. Inteligentní automatické zavlažování je chytrým řešením budoucnosti. Mozkem celého systému je centrální ovládací jednotka, která po naprogramování spouští jednotlivé části systému v přesně stanovenou dobu a postará se tak o závlahu v pozdních hodinách. Tím šetří váš čas, zajišťuje kontrolu nad dostatkem vody v době vaší dovolené i delší nepřítomnosti a samozřejmě pracuje, aniž byste museli tahat těžké konvice s vodou. Součástí systému jsou rovněž postřikovače kropící trávník. Postřikovače jsou zabudované v zemi, takže jsou prakticky neviditelné a zároveň velmi efektivní. Každý postřikovač nabízí řešení pro závlahu jiné rostliny i způsob stříkání.

Letos vám nesmí chybět lehátka na zahradu

Pokud ušetříte čas běžně strávený u polévání, pak se vyplatí investovat do vhodných relaxačních prostředků a užít si zasloužený odpočinek na zahradě. Velmi žádaná jsou zahradní lehátka s celou řadou funkcí a možnostmi polohování, takže si nejen odpočinete u dobrého oběda, ale také pohodlně lehnete a necháte tělo i mysl odpočívat. Lehátka lze opatřit polstrováním pro maximální komfort. Lehátka jsou snadno přenosná, odolná a stálobarevná a skvěle vám poslouží od prvních jarních paprsků až do pozdního léta.

Zahradní sochy – kýč nebo originál?

Řada lidí zvažuje, čím ozvláštnit zahradu, aby si zachovala svůj osobitý ráz a zároveň zaujala na první pohled. Nabízí se různé ozdoby, dekorace a sochy do zahrady. Ty jsou ručně vyráběné z kusů dřeva. Okázalý originál v podobě sochy zvířete, postavy či snad studny bude zaručeně lákadlem nejen pro sousedy, ale též návštěvy. Přírodní materiál dřevo se hodí ke každému stylu bydlení, vynikne u klasických roubenek i moderních staveb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *