terasa

Dřevo nikdy nezevšední, vždy bude náležet mezi nejvyhledávanější materiály pro stavbu. Jen se kolem sebe rozhlédněte, jak elegantně vypadají dřevěné fasády, podlahy, terasy. Domy z přírodních materiálů na vás okamžitě přenesou pocit příjemného tepla.

Terasa ze dřeva v několika krocích

Nejprve stavbu dřevěné terasy dobře naplánujte. Jestliže neoplýváte mnoha zkušenostmi a nehodláte investovat do odborníků, raději se nepouštějte do členitějších tvarů, aby vás nepřekvapila složitější pokládka. Určitě postačí tvar čtverce či obdélníku. Po pořízení vhodného materiálu se dejte do přípravy podkladu. Tady se určitě vyplatí maximální pečlivost, protože u dřevěné podlahy musíte zajistit odtok vody a postarat se o zamezení prorůstání trávy. U podkladu dbejte na rovnost a pevnost, smontujte rošt, pod ním zajistěte volné odtékání vody a přejděte k samotnému montování. Mezi jednotlivými prkny nechte mezery pro případné bobtnání dřeva v rozmezí až několika milimetrů, zde pomohou klínky. Předvrtané díry sešroubujete s prkny a podkladovými díly. Nezapomeňte na ošetření speciálním voskem nebo nátěrem.

Dřevo vhodné na terasu

Elegantně vypadají také WPC terasy, kde se využívají dřevoplastová prkna. Po instalování se lze těšit ze zcela jednotného a rovného povrchu. Využívá se neviditelný montážní systém, při kterém nejsou vidět vruty. Na tmavých barvách se příliš neukazují nečistoty. Thermowood borovice se hodí pro stavbu, protože vykazuje dobrou rozměrovou stálost. Až o šedesát procent je toto dřevo méně náchylné k různým deformacím, kam spadá například nabobtnávání. Dále zkuste použít modřín sibiřský, který se snadno zpracovává a nechybí mu dostatečná pružnost a pevnost. Uvnitř obsažená pryskyřice působí jako přírodní impregnace, což zajišťuje ochranu před houbami a různými cizorodými látkami s negativním vlivem na materiál.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *