dveře do domu

Každý za sebou rád zabouchne dveře a touží si užívat klidu domova. Pokud se chcete cítit ve větším bezpečí, pořiďte si bezpečnostní vchodové dveře, které můžete vybírat z různých druhů.

Několik typů dveří do domu a bytu

Dnes není problém si nechat odborně poradit, abyste doma měli ty nejlepší dveře do domu a bytu, ale také s nejlepší povrchovou úpravou, barvou a rozličným příslušenstvím. Dveře do domu se vyrábějí masivnější a zároveň zde více záleží na kvalitě povrchové úpravy. Pokud potřebujete prosvětlit vstupní prostory, zaměřte se na prosklené modely a také na světlíky, kde se využívá bezpečnostní sklo. K velkým výhodám patří velice dobré tepelné a zvukové izolace. Nabízí se s kazetami, frézované i se speciální povrchovou úpravou, například z nerezu, plechu apod. U dveří do bytu chtějte protipožární certifikát. V některých případech lze zajistit i montáž do původní zárubně, přičemž se vzhledově přizpůsobí venkovní a vnitřní strana tak, aby ladila s okolím. Záleží vám na designu? Potom chtějte moderní novinku bezfalcových dveří se skrytými panty a zárubněmi. Využívají se jak do domu, tak do bytu.

Jak vylepšit bezpečí v paneláku

Také vám někdy připadá, že stačí málo, abyste zůstali úplně bez dveří? Panelákové dveře do bytu skutečně často vypadají jako v posledním tažení. Pokud chcete obstarat dostatečné bezpečí a nenabízet snadné otevření nezvaným hostům, zaměřte se na pořízení dokonalejších druhů. Bezpečnostní dveře do paneláku by měly splňovat certifikaci minimálně třetí bezpečnostní třídy, ideálně čtvrté. Ověření si lze udělat na stránkách certifikační autority, abyste se ujistili, že vás nějaká firma nepodvedla zfalšovanými certifikáty na produkty. Technik pak před výměnou posoudí kvalitu původních zárubní, zda jsou dostatečně pevné a rovné. Požadavky na požární odolnost stanovuje zákon. V případech, kdy se oheň rozšíří přes vaše neprotipožární dveře, ponesete odpovědnost za vzniklé škody.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *