zahradní nábytek
Bydlení Zahrada

Kdo má židli, tomu se i na terase dobře bydlí

Koupě zahradního nábytku není o nic menší investicí než koupě nábytku do interiéru. I na zahradě a terase nám přece záleží na tom, aby nábytek vypadal dlouhé roky dobře a leccos vydržel. Pojďme se tedy nechat inspirovat těmi nejoblíbenějšími alternativami exteriérového vybavení.

Jak víte, výrobci nabízejí různorodý nábytek dle dané kategorie. Záleží jen na vás, kolik chcete do pořízení toho zahradního investovat, respektive zda preferujete přírodní materiály, jako je dřevo, klasický kov, popřípadě umělé materiály, mezi které patří především umělý ratan a plast. Vždy je praktické vybírat materiál nenáročný na údržbu, zejména pokud nemáme možnost umístit jej pod střechu. Materiály určené ven snesou mnohé, oceníte ale určitě hladký povrch, bez záhybů a zdobení. Právě v těch má špína tendence se nejvíce usazovat a držet. V případě hladkých povrchů je lze bez problémů umýt vlhkým hadříkem.

Sezení bez střechy

Nemějte strach, střecha není nutná. I volná prostranství si zaslouží krásný zahradní nábytek. Materiály, z nichž se vyrábí, jsou opravdu odolné. S jejich výběrem vám vždy nejlépe poradí odborníci. Vybírejte s jejich požehnáním takové materiály, jimž neublíží déšť, sníh ani mráz, případně naopak sluneční výheň. V tomto případě se nabízí právě sestavy z umělého ratanu, speciální dřevěný nábytek z odolnějšího dřeva, nebo kovové stoly.

Sezení pod střechou

Patříte-li mezi ty šťastné, kteří mají zastřešenou terasu či pergolu, máte přirozeně širší pole výběru. V případě, že vám pod střechu nemůže pršet z boku, můžete sáhnout i po materiálech ryze přírodních, jako je klasický ratan či oblíbený bambus. S příchodem prvních mrazů samozřejmě doporučujeme nábytek přikrýt nebo schovat do sklepa. Netvrdíme, že by zimu neustál, ale přeci jen tím prodloužíte jeho životnost. K sehnání jsou i speciální obaly na nábytek, které vám ho pomohou spolehlivě zazimovat a současně ochránit před prachem či vlhkostí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *