Bydlení

Je fotovoltaika správné řešení pro vaši domácnost, nebo jen ztráta času?

V posledních letech neustále slyšíme i čteme nejrůznější zprávy ohledně moderních systémů solární energie. Není se čemu divit, protože se jedná o opravdovou revoluci, která slibuje domácnostem ohromné roční úspory. Je to pravda, nebo se jedná pouze o nafouknutou bublinu? Známe odpověď. 

Typická česká domácnost 

Vzhledem k popularitě domácích solárních elektráren je naprosto jasné, že v české zemi najdete desítky a desítky specializovaných firem. To je na jednu stranu skvělá příležitost, na stranu druhou ohromné riziko. Chcete-li se vyhnout potížím, spolehněte se jen na zkušené a zavedené společnosti s roky praxe a spoustou referencí. 

Jedním z takových poskytovatelů je třeba Alba Energy s webovými stránkami albaenergy.cz. Daná společnost zajišťuje kompletní návrh, instalaci, zapojení i vyřízení nejvyšších možných dotací. Svým klientům nabízí celkem tři balíčky služeb, které jsou odstupňované podle celkového výkonu. 

Vysoké úspory 

My se podíváme na balíčky Optimum a také Maximum. První z nich nabízí pokrytí až 7 MWh ročně, přičemž počítá s celkem 14 panely. A úspora? Více než 44 000 Kč při současných cenách elektřiny. 

Druhý balíček využijí náročné domácnosti o velké užitné ploše. Nabízí totiž generování až 13 MWh ročně, což hravě vystačí pro všechny domácí spotřebiče i dílnu. Kolik peněz ušetříte díky celkovému počtu 22 panelů? Klidně až 72 000 Kč. Na webových stránkách fotovoltaika Praha najdete více podrobností a budete si moci prohlédnout kompletní informace. 

V žádném případě nezapomeňte využít své právo na vysoké dotace. Nemusíte se obávat kdovíjak složitého vyřizování. Společnost Alba Energy vám totiž pomůže i s tímto krokem. Ještě větších úspor dosáhnete v situaci, kdy si necháte namontovat i moderní tepelné čerpadlo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *