garnyže
Bydlení

Zařizujeme domácnost do skandinávského stylu. Roli hrají hlavně neutrální odstíny barev

Toužíte po změně vašeho interiéru? Nemusíte si nutně kupovat nový byt či dům, bohatě stačí, když se pustíte do dlouho odkládané modernizace. Součástí vašeho nového příbytku mohou být třeba prvky skandinávského bydlení, které jsou specifické hlavně svými neutrálními barvičkami. Ať už mluvíme o záclonách pověšených na garnýžích nebo o vkusných koberečcích, neutralita hraje tu největší roli. 

Pokud jste také podlehli skandinávskému stylu bydlení, možná chcete, aby se v tomto duchu nesl celý váš interiér. Kromě neutrálních barviček se však držte ještě několika předem stanovených pravidel, jež vám pomůžou skandinávského domova dosáhnout. 

Přírodní materiály mají ve skandinávské domácnosti své místo

Předně je třeba pracovat s přírodními materiály. Tím hlavním, s čím budete pracovat, tak bude dřevo. Nebojte se dřevěných parket, krásných masivních stolů nebo dřevěných bytových doplňků, které jenom podtrhnou onen skandinávský styl. 

Skandinávský styl lze definovat jako souznění s přírodou. Kromě dřeva se tak nebojte ani kůže, kovu nebo skla, samozřejmě klaďte důraz na přírodní textilie, jako je bavlna nebo len. 

Jednoduchost a praktičnost

Co je pro skandinávský styl bydlení také typické, tak jsou dekorace a doplňky. Co vás bude předně zajímat, tak jednoduchost onoho doplňku. Druhou vlastností pak musí být praktičnost. V žádném skandinávském bydlení bychom nenašli nadbytečné věci, které nemají své využití. I proto se tento styl bydlení často přirovnává k čistému minimalismu, kde taktéž není mnoho věcí na rozdávání. 

Pokud si říkáte, že je tento styl bydlení nuda, můžete sáhnout po pár vzorovaných kouscích, které budou pestřejších odstínů. Tím vytvoříte takový příjemný kontrast.

Mezi typické dekorace zapadající do tohoto stylu bydlení patří čiré skleněné vázy, dále svícny z kovu a mimo jiné dřevěné rámečky nebo zrcadla v kovových rámech kulatého tvaru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *