matrace
Ložnice

Aby tělo nebolelo, pořiďte mu vhodnou matraci

Po celodenním shonu se těšíme na zasloužený sladký spánek, jenže často se probouzíme neodpočatí a celí rozlámaní. Na vině je vaše postel, především rošt a matrace. Jestli se chcete dobře a pohodlně vyspat, zaměřte se na výběr správné matrace.

Jak si vybrat správnou matraci

Výběr ovlivňuje řada aspektů, ať už je to prostředí, v němž se bude matrace používat, hmotnost toho, kdo na ní bude spát, typ roštu pod ní, a tím možnost odvětrávání, v neposlední řadě to bývá i cena, co ovlivní naše konečné rozhodnutí. Je ovšem nutné připomenout, že kvalitnější, a proto i dražší matrace lépe podporují naši páteř, tím zajišťují zdravější a pohodlnější spaní.

Jestliže vybíráte matraci pro každodenní použití, měli byste dbát na správnou oporu těla, dobré odvětrávání vlhkosti a rozložení hmotnosti po celé ploše, zvlášť pokud máte matraci partnerskou.

Různé materiály – různé výhody

Líná pěna, studená pěna, latex nebo BIO matrace – na trhu už je tolik druhů, že je stále složitější se v nich orientovat. Nejčastěji se dnes hovoří o matracích z viscoelastické pěny, neboli pěny s pamětí. Ta reaguje na tělesné teplo a tlak a prohýbá se jen tam, kde ležíte. Dokonale tak kopíruje vaše tělo po celé délce, nepůsobí otlaky a nedeformuje páteř.

Hodně oblíbené jsou matrace latexové, rozdělené do několika komor, z nichž každá tvoří oporu konkrétní části těla, a tím mu zaručuje během spánku maximální pohodlí.

V současné době máte možnost využít zajímavé akce a zakoupit kvalitní matrace 1 + 1 zdarma.

A jak je to s těmi rošty

Pevné rošty bývají deskové, laťkové a lamelové. Zatímco první dva neumožňují dostatečné odvětrávání, lamelový to dokáže. Proto je vhodné, jestliže není rošt součástí postele, koupit si lamelový, pro vyšší komfort klidně i polohovací.

Pro manipulaci je možnost zakoupit rošt motorový, který oceníte především v případě, že někdo z vašich blízkých je dlouhodobě upoután na lůžko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *