Inspirace

Vyberte si podlahu

Přemýšlíte nad tím, jak rozjasnit interiér bytu ? Ne, nemusíte hned bourat prostor pro další okno či vymalovat vše barvou v odstínu polární bílá.
Váš interiér může projasnit i kvalitní podlaha, a to v překvapivé míře.
V současnosti razí designéři názor, že nic jiného neudává tón místnosti tak, jako právě podlahová krytina. Požadavkem současného moderního člověka je tak podlaha nejen odolná a snadno udržovatelná, ale také esteticky dokonalá. Podlahová krytina ukazuje náš vkus a zvýrazňuje styl interiéru více, než si mnozí myslí. Pochopitelně nemůžeme zapomínat na to, že podlahy jsou vystaveny značné aktivitě, která po určité době zanechává stopy v podobě škrábanců a dalších defektů. Zaměřme se tedy při výběru podlahových krytin na ty, které jsou díky použití speciálních technologií vybaveny až desetinásobnou odolností proti poškození.

Na trhu najdeme i takzvané „click“ podlahové systémy, který umožní jednoduchou montáž i demontáž krytiny. Velmi praktické jsou laminátové podlahy, které jen těžko rozeznáte od pravých parket. Na trhu lze vybírat z obrovského množství vzorů a vzhled i kvalita laminátových podlah uspokojí především toho, kdo hledá materiál spojující přednosti snadné údržby, dlouhé životnosti a top vzhledu. Pro milovníky nadčasového designu a klasických materiálů lze doporučit vysoce kvalitní podlahy dřevěné. V současnosti jsou vyráběny ve vícevrstvém provedení, které zajistí dlouhou životnost a nečekaně snadnou údržbu. Navíc je tento materiál šetrný i k životnímu prostředí a nemalou devizou je i to, že si i v průběhu let uchovávají dřevěné podlahy svůj stylový charakter a interiér jimi vybavený působí velmi přívětivě.

Věnujme pozornost jak výběru designu podlahy, tak i volbě materiálu a přizpůsobme obojí svým aktuálním potřebám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *