Dětský pokoj

Jak vybrat vhodnou dětskou postýlku?

Dítě ihned po narození stráví spánkem 15 až 18 hodin denně. Tento čas se však postupně zkracuje, ale i přesto tvoří spánek významnou část dne. Na kvalitě dětského spánku a také na zdravém vývoji páteře se podílí jeho postel. V dnešním článku se podíváme, jak vybrat vhodnou dětskou postýlku, aby bylo dítě spokojené.

Jestliže nepatříte mezi rodiče, kteří plánují se svým dítětem spávat v manželské posteli, pak se neobejdete bez dětské postýlky. Zpravidla dětská postýlka slouží dítěti do jeho druhého roku života, ale některé postýlky jsou i pro děti starší. Jejímu výběru byste měli klást potřebnou pozornost.

Velikost a materiál

V první řadě byste se měli zaměřit na velikost. Nejčastěji je na trhu k dostání dětská postýlka o velikostech 60×120 cm a o 70×140 cm. Pokud plánujete, že vaše dítě brzy přejde na klasickou postel, pak vám postačí dětská postýlka menší velikosti. Je určena pro děti do tří let a je vhodná do místností s menšími prostory. Jestliže chcete, aby dítě spalo v postýlce až do čtyř či pěti let, zvolte druhou variantu postýlky.

Velmi důležitou vlastností je materiál. Nejčastěji se používá tvrdé dřevo, jako je buk a dub. Ale k dostání jsou i postýlky z měkkého dřeva, a to konkrétně z borovice a smrku.

Matrace

Na trhu je k dostání pestrá škála matrací. Nejlevnější jsou madrace molitanové, které se však při rostoucí hmotnosti dítěte deformují. Ideální volbou jsou spíše matrace kokosové, které jsou vyrobené z přírodních vláken. Kokosové matrace jsou vzdušné a odolávají roztočům.

Bočnice

Další součástí postýlky je bočnice, která se dá spouštět. Některé postýlky mají také zcela odnímatelnou bočnici, a tak si postýlku můžete snadno přisunout k manželské posteli. Dítě tak pohodlně nakojíte, aniž byste museli vstávat pro miminko do postýlky.

Myslete na své dítě a dopřejte mu maximum. Dítě potřebuje to nejlepší na trhu. Doporučujeme zaměřit se také na jeho zdraví a investovat do kvalitních doplňků stravy a vitamínů, jako je kolostrum. Vaše dítě bude mít silnou obranyschopnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *