Montáž parapetu
Nezařazené

Jak předejít zvlnění parapetů

Výměna starých oken za nová je spojená také s jejich osazením parapety. Na našem trhu se často setkáte s parapety, které pocházejí ze zahraničí. Bývají vyrobeny z tenkých a neodolných materiálů, které mnohdy nevykazují odpovídající tvarovou stálost. Pojďme se společně podívat, jak předejít zvlnění parapetů.

Vybírejte kvalitní parapety

Mezi vnitřními parapetními deskami se těší dlouhodobě nejvyšší oblibě plastové parapety, které se vyznačují vysokou stabilitou a pevností. Jsou potaženy speciální PVC folií, díky níž jsou odolnější a oku líbivější. Vybírat můžete ze širokého dekorů a barevných variant. PVC parapety jsou téměř bezúdržbové.

Mezi vnějšími parapety zákazníci preferují ty z taženého hliníku. A to zejména pro jejich odolnost vůči nepříznivému počasí, UV záření a mechanickému poškození. 

Objednání parapetů

Parapety můžete objednat v klidu a teple svého domova. Využít k tomu můžete konfigurátor, který vás objednacím procesem provede krok za krokem.

Postačí vám k tomu znalost požadovaných rozměrů (délka, hloubka), umístění (venkovní vs. vnitřní), materiálu, barevného provedení a příslušenství potřebného pro montáž. Objednávku odešlete a čekejte na její vyřízení.

Objednání parapetů

Montáž parapetu

Základem úspěchu je dokonale připravený podklad (lože) pro montáž parapetu. Lože musí být dokonale suché, pevné, rovné a zbavené nečistot. Jakékoli nerovnosti je třeba odstranit.

Parapet zkuste osadit nejdříve nanečisto. Vše pasuje? Pak tedy nic nebrání montáži. Na připravený podklad naneste nízkoexpanzní pěnu a usaďte parapet. U vnitřních parapetů zajistěte spád 2 ° a zafixujte. Venkovní parapety fixujte v úhlu cca 7 °. Nechejte pořádně vytvrdnout. Vzniklé spáry vyplňte akrylátovým tmelem.

Pokud si netroufáte na montáž parapetů svépomocí, nebojte se využít služeb některého z montážníků ve svém okolí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *