Nezařazené

Posuvné dveře – moderní řešení do malých bytů

Křídlové dveře vyžadují dostatečný prostor před nimi, aby bylo možné je pohodlně otvírat. V malých panelákových bytech je to občas hodně velký problém, do úzkých chodeb tam ústí dveře hned několikery. Někdo si dveře vysadí, případně je nahradí závěsem, někdo si nechal nainstalovat dveře shrnovací, obě varianty jsou ovšem už roky nemoderní a přežité. Současným trendem jsou dveře posuvné.

Posuvné dveře ze skla prosvětlí tmavé prostory

Jestliže si vybíráte posuvné dveře do bytu malého, tmavého nebo do místností bez oken, odpadá vám potřeba pořídit světlík nad nimi, pokud zvolíte posuvné dveře ze skla. Na výběr máte variantu průhlednou i z matného mléčného skla, díky němuž máte dostatek světla v místnosti, přitom je neprůhledné takže zachovává soukromí. Jsou vhodné například do koupelny, v takovém případě pro jistotu zvolte dveře do vlhka.

Celoskleněné posuvné dveře jsou velice estetickým moderním řešením do novostaveb, dají se ale s úspěchem pořídit i do starších budov, dokonce na stávající zárubně. Jestliže se právě chystáte rekonstruovat vnitřní prostory vašeho domu, neměl by tento typ dveří uniknout vaší pozornosti.

Na přepažení pokoje nepotřebujete zedníka, posuvná stěna je lepší

V minulých letech byly oblíbené velké otevřené prostory, současný trend je naopak jejich uzavírání a členění do samostatných jasně definovaných místností. Přepažit obrovský obývací prostor na jídelnu, pracovnu a část, kde se sesednete k televizi, nemusí představovat takový problém. Nepotřebujete zedníka, který vystaví příčku z tvárnic nebo sádrokartonu, nemusíte  vsazovat nové zárubně na dveře, stačí si prohlédnout různá řešení s použitím posuvné stěny. Díky tomu, že jsou jednotlivé panely pohyblivé, můžete s členěním prostoru libovolně pracovat. Navíc tlumí zvuk a jsou bezbariérové. Kteroukoliv část posuvné stěny můžete zafixovat nebo ji rovnou pevně uzavřít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *