Financování bydlení

Jak refinancovat svoje závazky?

Potřebovali jste si dovybavit byt, a proto jste požádali o spotřebitelský úvěr? Větší část bydlení jste financovali hypotékou, do toho jste si vzali auto na leasing, takže již měsíčně nějakou sumu splácíte? Už tak jsou vaše měsíční splátky docela vysoké, že se obáváte situace, kdy své závazky nebudete moci plnit? Uvítali byste snížení měsíčních splátek, ale myslíte si, že to nelze? Lze! A my vám poradíme, jak na to!

Zajistit si a zařídit bydlení z vlastních zdrojů je v současné době poměrně těžké. Vše je drahé a peněz je málo. Zároveň však dnes není složité požádat a vypůjčit si peníze, ať už od bankovních, případně soukromých společností. Může se jednat o půjčky, úvěry, řešení nabízí třeba i hypotéka. Jakmile si toho naberete více, můžete si více zařídit a bydlení vytvořit podle svých vlastních představ, ale zároveň si zvyšujete výši měsíčních splátek, jež musíte splácet. A v určitých životních situacích můžete pociťovat, že je vaše finanční stabilita ohrožena. Nic však není ztraceno, pokud pouvažujete o konsolidaci půjček.

Konsolidace půjček je běžný finanční produkt, který nabízí řada poskytovatelů úvěrů. Smyslem je to, že umožňuje sloučit více úvěru do jediného. V praxi by to pro vás znamenalo to, že byste měli jen jeden úvěr, kterým byste pokryli všechny stávající závazky. Pokračovali byste ve splacení dále, ale za výhodnějších podmínek. Konsolidace půjček se vám v případě, že vám banka poskytne lepší podmínky, určitě vyplatí. Obvykle se jedná o nižší úrokové sazby. Celkově se splacení zjednoduší a vy budete mít i větší přehled. Nový úvěr si lépe přizpůsobíte vaší situaci a možnostem. Splátky lze snížit, zvýšit, prodloužit či zkrátit dobu splácení apod. Je jen na vás, co vám bude více vyhovovat.

Jak už bylo řečeno, tento finanční produkt nabízí řada bankovních společností, z nichž každá poskytuje své podmínky. Udělejte si monitoring, abyste zjistili, kde byste získali konsolidaci půjček za nejvýhodnějších podmínek. Abyste si hledání co nejvíce ulehčili, doporučujeme vám využít server Uspory.cz, který vám nabídne srovnání, a skrze který můžete přímo o konsolidaci půjček požádat. Zde se dozvíte i řadu dalších cenných informací, kterých můžete využít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *