Financování bydlení

Refinancujte svou stávající hypotéku

Někteří z nás si přejí jednou bydlet v rodinném domě se zahrádkou, na které dovádějí děti v bazénu, kde grilujeme s přáteli a trávíme volný čas v naprosté pohodě. Vy jste na tom byli podobně, taktéž jste po domě toužili a momentálně svůj rodinný dům vlastníte? Zažádali jste o hypotéku, díky které jste si mohli dům postavit? Toto bydlení naprosto splňuje vaše požadavky, avšak měsíční splátky za hypotéku jsou pro vás příliš vysoké? Jenže s tím nelze nic dělat? Nemáte pravdu! Lze! Pouvažujte o refinancování hypotéky.

Jinými slovy lze refinancování hypotéky charakterizovat jako převedení hypotéky do jiné banky, jež poskytne výhodnější podmínky. V praxi to pak vypadá tak, že nová banka zaplatí původní bance celou dlužnou částku, kterou ještě zbývá splatit a klient dále splácí tuto část nové bance. Smyslem je tedy najít klientovi variantu pokračování splácení hypotéky, ale za lepších podmínek, než doposud. Obvykle je refinancování spojené s nižší úrokovou sazbou, jež sníží vaše měsíční finanční zatížení.

Refinancování hypotéky má řadu výhod. Refinancováním hypotéky můžete získat nižší úrokovou sazbu, která může být i o jedno procento nižší. Podle potřeby je možné vyjednat i delší dobu splatnosti a především nižší splátky. Naopak, pokud se klientova finanční situace zlepšila, může požádat i o zkrácení doby splatnosti, tedy splatí hypotéku mnohem dříve. Ve většině případů nepožaduje nová banka poplatek za schválení nové hypotéky. Refinancování hypotéky se vyplatí, protože podmínky na trhu se stále mění a většinou pro vás budou právě výhodnější, než v době, kdy jste smlouvu o hypotéčním úvěru uzavřeli.

Každá hypotéka má na určité období zafixovány úrokové sazby. Ke konci tohoto období máte jedinečnou příležitost si vyjednat nejlepší podmínky na další období. Díky konkurenčními boji, který mezi bankami vládne, je dobré se informovat ve více bankách. Abyste ušetřili čas a nemuseli obcházet všemožné banky osobně, doporučujeme využít internet a hypotéční kalkulačku. Hypotéční kalkulačka vám velice rychle a zdarma spočítá vaši novou, výhodnější hypotéku. Nová úroková sazba může být již od 1,78%. O změnu banky lze požádat přímo skrze portál a dokonce za vás zaplatí až 6 měsíců z vaší nové hypotéky. Proč neplatit méně, než musíte? Myslete na své finance a ušetřete!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *