starožitný nábytek
Bydlení

Zámecký nábytek

Rádi se kocháte vybavením hradů a zámků a nestačíte žasnout nad tou nádherou? Hlavou se vám honí myšlenky na to, jak se v oněch dobách asi žilo? Pořiďte si do své domácnosti starožitný nábytek a nemusí zůstat pouze u představ. Ten pocit si prožijete na vlastní kůži.

Žijte si jako na zámku

Starožitným nábytkem je možné zařídit celý byt i vilu nebo z počátku pořídit ke stávajícímu vybavení domácnosti historický solitér. Je pouze na vás, do které místnosti jej budete chtít umístit.

V knihovně se skrývá vědění

Knihovna je odedávna symbolem moudrosti a vědění (obdobně jako sova). A nemusí jít zrovna o místnost plnou polic s knihami jako na zámku. V interiéru se bude parádně vyjímat starožitná knihovnička s uspořádanými knihami.

Místo poskytnou skříně, skříňky či komody

Chcete originálně vyřešit nedostatek prostoru pro ukládání rozličných věcí? Pro ukrytí oblečení využijete starožitné skříně, drobnější věci můžete ukrýt do skříněk. Praktické využití v domácnosti naleznou také komody, do kterých můžete přes den uschovat např. peřiny. Kromě toho komoda najde uplatnění také jako podstavec pod televizi.

Který styl starožitného nábytku vybrat do domácnosti?

Do dnešních dnů se vystřídal nespočet historických slohů. Ať už jde o renesanci, baroko, klasicismus, biedermaier či artdeco, každý styl má něco do sebe. Je jen na vás, který z nich zapojíte do své domácnosti. Důležité je se nebát experimentovat, ale zároveň nenarušit vnitřní uspořádání obydlí.

Kde koupit starožitný nábytek

Starožitný nábytek je k dostání v prodejnách specializovaných na tento druh sortimentu. Pokud vás žádný nabízený kousek nechytne za srdce, nezoufejte. Někteří prodejci nabízejí také možnost nechat si dovézt starožitný nábytek ze zahraničních zemí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *