plastové nádrže
Nezařazené

Zalévání dešťovou vodou aneb jděte s dobou a buďte ekologičtí

Chovat se ekologicky je pro nemalou část národa samozřejmé. Je třeba šetřit naši přírodu a do toho se počítá i hospodárné nakládání s pitnou vodou. Ta by měla být primárně určená k pití, nikoliv k zalévání. Proto majitelé nemovitostí a zahrad využívají k zalévání dešťovou vodou. Co to všechno obnáší?

Jak na zalévání dešťovou vodou

Abyste mohli vodou, která naprší, zalévat, musíte mít k dispozici nějakou nádobu. Do ní budete vodu při dešti chytat. Dříve se využívalo různých barelů a sudů. Dnes jsou možnosti daleko sofistikovanější a pracuje se s nádobami poměrně velkého objemu. K jejich instalaci v individuální výstavbě není třeba povolení vodoprávního úřadu, dokonce není zapotřebí ani stavební povolení. Stačí jen ohlásit stavbu na místně příslušném stavebním úřadě.

Výhody dešťové vody

Účet za vodu nemusí být tak velký, když se naučíte dešťovou vodu dobře využívat – třeba k zalévání zahrady, k mytí automobilu, ke splachování WC i na úklid domácnosti. Důležité je vybrat si vhodnou nádrž – tedy zejména její správný objem. Pro její výpočet se využívá velikost plochy, ze které bude dešťová voda odváděná. Z hygienických důvodů není dobré v nádrži skladovat dešťovou vodu příliš dlouho, voda by měla být zbavená listí a větviček a dalších nečistot pomocí filtru. Nejen nádrž na dešťovou vodu s čerpadlem nebo retenční nádrže pořídíte na webových stránkách www.mravecplast.cz, které patří české firmě Mravec Plast. jež je na trhu již od roku 2013. Firma je vlastníkem evropské certifikace a její produkty splňují všechny technické normy.

Plastové nádrže z polypropylenu

Na výrobu podzemní plastové nádrže na dešťovou vodu se využívá primární polypropylen bez příměsi recyklátu. Majitelé novostaveb mohou pořízení takové nádrže částečně financovat z dotačního titulu Dešťovka. K dispozici jsou kompletní sety plastové nádrže na dešťovou vodu s čerpadlem, filtrací, odběrnou šachtou a tlakovou nádrží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *