644162_51072361

Plot odděluje vaše soukromí na zahradě od vnějšího světa. Díky plotu mají obyvatele domu pocit bezpečí a soukromí. Dnes si můžete plot vybírat nejen podle toho, jak vypadá, ale také podle toho, jak moc se chcete od vnějšího světa izolovat. V dnešním článku se podíváme na výběru plotu podrobněji.   

Když nemáte čas udržovat

Jestliže jste časově zaneprázdněný člověk a nemáte čas pravidelně plot udržovat, pak vás nadchnou bezúdržbové plasty. Stačí jednou za čas vzít hadici s vodou a plot umýt. Hlavní výhodou plastových plotů je, že po dešti nevsakují vlhkost, nehnijí, ba dokonce ani nekorodují. Nemusíte tedy každý rok plot natírat, jak je tomu mnohdy u dřevěných plotů. Další výhodou je snadná manipulace. Plotové dílce jsou lehké a odolné vůči silnému větru. Důležité ale je, aby byl plot dobře ukotven.

Sice i pletivo je bezúdržbové, ale u něho si nemůžete dopřát takové soukromí jako u plastového plotu. Pletivo je totiž průhledné a museli byste k němu nasadit popínavé rostliny. Ale to je už spousta práce okolo, a tak lidé raději sáhnou po plastových plotech.

K výrobě plastových plotů se používá PVC, recyklovaný plast či dřevoplast. Navíc si můžete vybrat z pestré škály barevného zpracování. Můžete si zvolit plastové plotovky hladké i rýhované, s imitací dřeva a podobně. Jestliže jste ochotni do plotu investovat o něco více, pak si můžete koupit plot chráněný fólií s UV filtrem, která zaručuje barevnou stálost a odolnost proti poškození vnějších vlivů.

Přírodní dřevo

Za esteticky nejkrásnější ploty jsou považovány dřevěné ploty. Jedná se totiž o přírodní materiál, který dokonale zapadá do jakéhokoliv okolí. Jelikož ale na dřevo působí sluneční žár, déšť a také se venku střídají teploty, neošetřené dřevo je rychle poškozené, ztrácí na kvalitě a barevnosti. A proto je nezbytné se o dřevěný plot náležitě starat. Musíte provádět pravidelné nátěry akrylovými barvami, používat fungicidní a impregnační nátěry a podobně.

Ale dřevěný plot obohatí vaše bydlení. Sice je náročnější na údržbu, ale zaručuje přirozený vzhled, po kterém spousta rodin touží.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>