moderní roubené domy

Jak často jste si už říkali, že roubenky vypadají tak nádherně, protože z nich dýchá samotná příroda? Žití v nich je stále žádanější, navíc se nemusíte bát ztráty komfortu dnešní doby, protože vše se vylepšuje moderními technologiemi. 

3D vizualizace moderní roubenky

Nové technologie zaslouží pochvalu, protože díky nim si detailně prohlédnete svůj nový dům dříve, než ho postavíte. Jen tak máte ideální možnost navrhnout změny, dokud je ještě čas. Pokud se vám momentálně líbí moderní roubené domy, jistě přivítáte možnost projektové přeměny ze zděné stavby. Starý a nevyhovující dům se tak brzy stane atraktivním místem pro dlouholeté užívání. Nejprve se připraví projekt a po jeho schválení se začnou provádět tesařské práce. Vzniknou jednotlivé díly stavby, které jsou očíslované, tudíž jejich následné sestavení probíhá dost svižně. Hrubá stavba se dokončí během čtyř až pěti dní. K výrobě dílů, roubení a konstrukce krovů se používají jenom certifikované materiály. Nejčastěji se jedná o lepenou borovici, smrk, masivní konstrukční dřevo, červený západní a žlutý cedr. Roubenky v moderním stylu se staví sendvičovým či klasickým systémem.

Několik předností cedru

Z cedrového dřeva si můžete obstarat nejrůznější bednící prkna, palubky do interiéru, profily a jiné truhlářské výrobky. Červený cedr vás nezklame díky své vysoké kvalitě. Hodně se používá na fasády, na podlahy v interiéru i exteriéru, na ploty, altány, pergoly, nábytek, žaluzie, ale rovněž jako střešní šindele či tesařské konstrukce. K jeho přednostem patří snadné zpracování, vysoká trvanlivost a objemová stálost. Pořizuje se také pro svou vůni a nezaměnitelnou strukturu. Cedr červený zaručuje až o třetinu lepší izolaci v porovnání s jinými běžnými jehličnany. Díky tomu se během léta udržuje v roubence příjemné chladno, v zimě zase teplo.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *