sprchový box
Koupelna

Sprchový kout – vybrat s vaničkou nebo bez?

Chystáte se na rekonstrukci koupelny? Nevíte, jestli si vybrat tradiční řešení v podobě vany nebo sáhnout raději po praktickém sprchovém koutu? Poradíme vám, jaké jsou přednosti sprchových boxů a z čeho vybírat. V nabídce najdete sprchové kouty s vaničkou i bez. Obojí má své nesporné výhody, které vás přesvědčí o nákupu. První varianta, kdy je dno sprchového koutu tvořeno mělkou nebo hlubokou vaničkou vám umožňuje její napouštění a koupání dětí, sprchování psů nebo odmáčení prádla.

Vaničky mohou být kruhové, čtvrtkruhové anebo ve tvaru pětiúhelníku či obdélníku. Pořídit můžete vaničky vyráběné z keramiky, mramoru, akrylátu nebo odolného plastu, který si zachovává stálou barvu. Vaničky je vhodné opatřit protiskluzovou úpravou nebo podložkou, kterou ocení senioři i malé děti. Pozitivní ohlasy směřují i ke sprchovým koutům bez vaničky. Na co dbát při výběru

Pozornost věnujte dveřím

Sprchový box je většinou dodáván i s dveřmi, které se jednoduše zatahují nebo zaklapují a nezabírají tak zbytečně místo. Pokud ale zvolíte sprchový kout bez vaničky, pouze s odtokovým žlabem, můžete se inspirovat mnoha způsoby otevírání dveří. Velmi populární jsou shrnovací dveře nebo klasické zalamovací, které zasahují do prostoru. Jestliže si ale přece jen chcete nějaké místečko ušetřit, sáhněte po posuvných modelech dveří, které opticky zvětší prostor a mohou být kombinovány s pískováním nebo mléčným sklem.

Populární dveře do sprchového koutu

Sprchové dveře už nejsou pouze nutnou součástí sprchového boxu či koutu, zároveň slouží jako originální designový doplněk, protože jeho vzhled můžete vyladit přesně podle svých představ. Vybírejte již hotové dveře anebo své obyčejné transparentní dveře sami upravte třeba neprůhlednou fólií, která vám za zlomek ceny poskytne maximální soukromí.

Sprchování může být zábavné, relaxační a poskytnout stejný komfort jako vana. Při jeho výběru se ovšem řiďte funkcemi a vlastnostmi, které očekáváte a neslevujte ze svých nároků. Zajímavou inspiraci najdete na Wellmall.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *