Inspirace

Spokojený domov pomocí Feng Shui

Pravděpodobně jste to už někdy zažili také. Ocitnete se v interiéru, který je naprosto dokonalý, až na jednu podstatnou věc – cítíte se v něm nejistě, stísněně a jaksi ne ve své kůži. Co naplat, že zařízení takových prostor směle konkuruje fotografiím interiérů navržených prestižními bytovými designéry. Hodnotné a stylové kousky nábytku a doplňků vyznívají naprázdno a návštěvník už jen čeká na chvíli, kdy bude moci takové prostředí opustit.

Harmonie nejen navenek

Dost možná posléze ani neumíte popsat, co vám v daném místě tolik vadilo. Vše bylo přece tak úhledné a krásné. Je však téměř jisté, že podvědomě jste vnímali nejen designovou čistotu, ale i energii proudící interiérem. A ta bohužel nikterak pozitivní nebyla.

Nadbytek věcí harmonii ruší

Ponechme teď stranou tu možnost, že jste se nacházeli v příbytku obývaném osobou nelaskavou a s nečistým svědomím a vaše vnitřní kontrolky se prostě rozezněly na poplach.
Daleko pravděpodobnější bude to, že jste se ocitli v místě, kde nebyla respektována pravidla učení feng shui.

Feng Shui pro váš spokojený domov

Jedna z myšlenek této východní filozofie o harmonii tvrdí, že uspořádání věcí v našem obydlí má přímý vliv na to, jak se nám doma žije.
Základem je nechat nerušený prostor pro energii, přičemž prostor uprostřed místnosti musí zůstat nezastavěný. Dostatek energie vám poskytne volně proudící světlo, jehož vliv posílíme zrcadly a třpytivými dekoracemi a velmi důležitá je i řeč barev, jimiž chceme svůj domov vymalovat.
Zásadní význam má vstup do místnosti nebo domu, který je považován za bránu do vaší osobní sféry.
Podrobnějším nastudováním pravidel zařizování podle Feng Shui si zajistíme lepší spánek, vyšší psychickou i fyzickou výkonnost, a především učiníme sebe i svůj domov mnohem šťastnějšími.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *