Mnozí rodiče v určité době přemýšlí nad tím, jakého domácího mazlíčka dětem pořídit. Děti se chtějí v jistém věku starat o živého tvora, a tak si přejí mít domácího mazlíčka, o kterého by se mohli starat. Je však jen otázkou, jakého domácího mazlíčka dětem pořídit. Přece jen děti nejsou schopné se starat o kočku nebo pejska, jelikož většinou je jen objímají tak, až je to mazlíčkům nepříjemné. Daleko lepší je dětem pořídit třeba terarijní zvířátko nebo třeba ptáčka, kterému jen budou sypat zrní. Ostatně takový pták je skvělý mazlíček i pro většinu dospělých.
Možná se zdá být chov ptactva jako starý koníček, ale pravdou je, že se tento starý koníček stává každým dnem oblíbenějším a populárnějším. Lidé chtějí ptáky chovat, chtějí vyplnit svůj volný čas právě starostí a péčí o okřídlené mazlíčky.
Jaké ptáky nejčastěji chováme?
Za zmínku jistě stojí to, jaké druhy ptactva dnes nejčastěji chováme. Začínající chovatelé se zaměřují na snazší chov, tedy na chov andulek nebo křepelek či kanárků. Zatímco andulky a kanárky je možné mít i doma, křepelkám raději postavte ptačí klec někde na dvoře či na zahradě, kde jim bude daleko lépe. Pak se vám odvděčí například tím, že vám snesou skvělá vajíčka!
V případě, že si troufáte na trochu větší sousto, doporučujeme vám chovat papoušky. Papoušci jsou trochu náročnější, ale samozřejmě jejich chov není nic tak extra složitého – větší je jen počáteční investice, kterou je nutné do papoušků dát. Papoušci přece jen nestojí pár stovek jako andulky, ale stojí i tisíce. Nejčastěji chovanými papoušky jsou papoušci Ara, Žako nebo Amazoňan.
Co k chovu okřídlených mazlíčků potřebujeme?
Kromě kvalitního krmiva nepodceňte výběr chovatelského zařízení, tedy jinými slovy obydlí pro okřídlené mazlíčky, kteří v něm budou žít. Je takové nepsané pravidlo, že ptáčci by měli ve své venkovní voliéře či kleci moct roztáhnout křídla.
Doporučujeme si postavit vlastní obydlí pro ptáčky ze stavebnice Aluhobby, která se skládá z hliníkových profilů a dalších součástek, které spojíte dle jednoduchého návodu.