Zjistit, že se právě vám usídlila kuna v motoru, kde napáchala obrovské škody, nebo snad na půdě vaší chalupy, může být velký problém. Pokud se totiž kuně u vás zalíbí, může vás její vypuzení stát spoustu sil, času a energie. Zapomeňte na babské rady, neověřené tipy nebo zbytečně předražené nástrahy. Kuna patří mezi chytré živočichy, kteří své teritorium hledají v těžko přístupných teplých a suchých místech. To je také jeden z důvodů, proč se občas schovávají pod kapotu vozidla a pochutnávají si na různých hadičkách či textiliích.
Ochrana před krtky, hlodavci i kunou
Jestliže chcete předcházet opětovným návštěvám nevítaných hostů, nezapomínejte na pečlivé zajištění vašeho sklepu či půdy. Díky chytrým přípravkům, které vám ukáží, jak se zbavit kuny, získáte rovněž ochranu svého vozidla či jiných movitostí. Živočichové tak konečně začnou váš dům, chatu, garáž i zahradu obcházet obloukem!
Kvalitní přípravek vybírejte například zde http://www.antifer.cz/antiprase/eshop/18-1-KRTCI-HLODAVCI-A-KUNY, kde kromě ochrany před kunami najdete také vhodné produkty proti krtkům a hlodavcům. Unikátní složení v sobě ukrývá specifické pachy, které zvířeti nejsou příjemné. Aby byl efekt přípravku maximálně účinný, musíte přípravek nastříkat na savý materiál, nejlépe látku či buničinu, a umístit na místo, kam víte, že se kuny schovávají. Pokud se jedná o vozidlo, stačí umístit hadřík dovnitř vozidla. Nikdy přípravek neaplikujte na motor a další části vozidla, aby nedošlo k poškození.
Myslete také na svou bezpečnost
Při aplikaci přípravku proti kunám se vyplatí pracovat s ochrannými pomůckami, minimálně rukavicemi. Doporučuje se však také ochranný oděv, aby nedošlo k zašpinění. Účinek podpoříte opakovanou aplikací, vždy záleží na počasí. Účinek by měl být přibližně 4 týdny, což oceníte především při řešení situace s kunami na chalupě, kam jezdíte pouze občas.