Nové byty Praha 5
Bydlení

Nové byty na Smíchově jsou ještě volné. Nepromeškejte svoji příležitost

Pražský Smíchov je místem, v němž můžete bydlet, když se rozhodnete pro život v hlavním městě. Vedle starých domů tu vznikají nové projekty. Jedním z nich je i vila Hřebenka. Jedná se o komorní solitérní projekt s výraznou architekturou a bydlením pro náročné. Unikátní je projekt především tím, že má pouze 10 bytových jednotek s velkou společenskou místností.

Proč právě Smíchov?

Základními faktory, které určují kvalitu bydlení v Praze, jsou hlavně blízkost centra, občanská vybavenost a dostupnost veřejné dopravy. Na špičce se dlouhodobě proto drží také Smíchov, který všechno toto nabízí. Bydlení na Smíchově je poměrně cenově přijatelné a vedle zástavby s klasickými starými domy tu najdete také úplně nové byty, postavené v nedávné době. Vila Hřebenka k nim také patří. Vzhledem ke své velikosti bude nabízet klidné bydlení maximálně v deseti bytových jednotkách, které jsou ideální pro každého, kdo dává přednost většímu soukromí. Nové byty na Smíchově určitě přilákají především rodiny s malými dětmi.

Zajímavě je ovšem ve vile Hřebenka řešen společný prostor, v němž se nachází společenská místnost. I jejím prostřednictvím mohou být obyvatelé vily k sobě blíže.

Smíchov má výbornou dostupnost veřejné dopravy. Nachází se tu totiž dvě stanice metra trasy B, a to Smíchovské nádraží a Anděl, přičemž u Anděla se zároveň kříží tramvajové tratě. Malou perličkou je, že kdysi na Smíchově jezdily dokonce trolejbusy.

Smíchovské pamětihodnosti

Nové byty Praha 5 si oblíbí ten, který má rád ruch velkoměsta a přitom chce bydlet v místě, v němž si v klidu odpočine od pracovních starostí třeba pohledem na místní pamětihodnosti. Smíchov patří od roku 1993 k městské památkové zóně, v níž se nachází spousta zajímavých staveb – například Malostranská vodárenská věž, lávka na Dětský ostrov či Smíchovská radnice. Těch budov je pochopitelně daleko více a všechny stojí za to, aby byly zhlédnuty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *