rekonstrukce
Bydlení

Nová zelená úsporám vám pomůže ušetřit náklady vaší domácnosti

Váš dům by si zasloužil nový kabát. Ten, který má v současné době, už příliš nehřeje. Což je ostatně i vidět na každoročních účtech od dodavatelů energie. Ceny plynu neklesají a je načase zateplovat. Je to ideální řešení pro každého, kdo chce v budoucnosti ušetřit.

Zateplujte a šetřete

Abyste dobře zateplili fasádu svého rodinného domu, je lepší si vybrat opravdu zkušenou stavební firmu, projektanta nebo architekta, kteří své práci rozumějí. Raději se do toho nepouštějte svépomocí, i když to samozřejmě láká – každá ušetřená koruna se počítá. V tomto případě to však neplatí. Nemáte-li dostatek zkušeností se zateplováním, s použitím vhodných materiálů a podobně, nemuseli byste být s výsledkem nakonec vůbec spokojeni.

Dotace od Ministerstva životního prostředí vám pomohou

Investice do zateplování fasády rodinného domu se čítá na několik desítek až set tisíc, což není zrovna málo. Potěšit vás však určitě může dotační program Ministerstva životního prostředí České republiky Nová zelená úsporám, o kterou je možné zažádat také na pořízení fotovoltaické elektrárny, výstavbu zelené střechy, výměnu oken či zateplení budov. Posledně jmenované patří mezi dlouhodobé a bezpečné investice. S dotacemi od ministerstva se vám bude zateplovat veseleji a hlavně levněji.

Ekologicky a levněji

Maximální podpora dotačního programu ministerstva životního prostředí Nová zelená úsporám dosáhne 5 milionů Kč a 50 % uznaných nákladů pro rodinné domy. Pro žadatele jsou připravené také zajímavé bonusy, pokud současně využijí Kotlíkovou dotaci. Díky ní se může zlepšit i životní prostředí ve vašem bezprostředním okolí, protože k němu přispívá modernizace vytápění výměnou starého neekologického kotle na tuhá paliva za moderní zdroje tepla – například za plynový kondenzační kotel či zařízení na spalování biomasy.

Zajímá vás, jak ušetřit za energie? Potřebujete poradit se zateplením domu, dotacemi nebo třeba s volbou vhodného vytápění? Na webu E.ON Rádce najdete mnoho praktických tipů a triků pro úspory elektřiny a plynu v domácnosti a můžete si zde snadno  domluvit osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s energetickým poradcem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *