hliníková střecha
Bydlení Nové bydlení

Nová střecha? Jedině hliníková od Prefy!

Stejně jako nová fasáda, i nová střecha promění starý dům hned na první pohled v novostavbu. Jedná se o korunu krásy každého objektu, jenž by měla splňovat následující aspekty: dlouhověkost, odolnost, ochranu proti vnějším vlivům počasí a v neposlední řadě také příjemný estetický vzhled. Chcete svému obydlí poskytnout refresh a moderní nádech, který jde ruku v ruce s kvalitou? A uvažovali jste někdy o plechové hliníkové střeše?

Plech vs. tašky

Je pravdou, že české střechy stále ještě pořád v naprosté většině zdobí klasické tašky. Češi se rádi drží zaběhnutých tradic, na druhou stranu je třeba zhodnotit si i mínusy takových střech. Betonové tašky jsou sice pevné, naproti tomu jejich vysoká hmotnost příliš nepotěší. Nestálost v barvě je dalším podstatným nedostatkem. Pálené keramické tašky jsou naopak velmi křehké a jejich cena se může vyšplhat až do nepříjemných výšin. Nemusíte se rozhodovat jen mezi těmito dvěma možnostmi. Žádné kompromisy nejsou třeba, pokud vezmete v potaz i možnost plechové střechy. Plech je lehký a snadno se s ním při pokládce manipuluje, navíc nezatěžuje krov. Pokud s rekonstrukcí spěcháte, není lepší volby. Co se týče stálosti materiálu a celkové odolnosti vůči různým teplotám, je plechová střecha supermanem – nečiní jí potíže ani husté sněžení, ani letní tropy. Absence porézního povrchu nedovoluje průniku vody, která například právě v betonu či keramice dokáže napáchat pěknou paseku a vytvořit mikroskopické trhlinky změnou skupenství, čímž se životnost těchto materiálů oproti plechu rapidně snižuje.

Proč právě hliník?

Ze všech možných kovů, které se k pokládce plechové střechy užívají, je ze zkušenosti nejlepší použít hliník. Hliník totiž oproti spoustě jiných kovů úspěšně odolává korozi, nežádá si tak žádné speciální úpravy či zvýšenou péči. I po letech zůstává hliníková střecha jako nová, aniž by se na ní zub věku negativně podepsal. Nemusíte mít obavy z roztažnosti vlivem tepla, ani poničení při krupobitích. S investicí do hliníkové střechy máte jistotu, že kupujete kvalitu, která vydrží věky.

Jděte do toho s Prefou

Spoustu výrobců neumí s plechy pracovat tak efektivně, aby výsledek odpovídal představě. Odborníků, kteří poskytují kvalitní hliníkový plech, je poskrovnu, nutno tedy dobře vybírat, na jakou společnost se při realizaci rekonstrukce střechy obrátíte. Jedničkou na českém trhu je Prefa, která své materiály testuje v těch nejtěžších podmínkách a zaručí se za to, že vám střechu bude pokládat vysoce kvalifikovaný personál – Prefa si školí totiž vlastní klempíře, kteří jsou společností již od učňovských let podporováni v řemesle a dostávají jejich zakázky. Prefa je na trhu od roku 1946 a za dobu svého fungování zkvalitnila svoje služby na nejvyšší možné maximum, má také nejširší nabídku barevného provedení. Náročným zákazníkům vytvoří barvu střechy na míru!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *