Lité podlahy

Stavba nového nebo rekonstrukce starého domu znamená velké vydání a rozmýšlení se, co bude pro uvedený typ nemovitosti výhodnější po estetické, ale i praktické stránce. A začít můžete rovnou od podlahy. 

Nová stavba s litou podlahou

Stavba domku vyžaduje hodně práce, sil a financí. Každý hotový kousek plánu jistě potěší. Dá se říct, když se vylije podlaha, už jde o opravdový úspěch a lépe se na vše dívá. Momentálně se používají lité potěry, konkrétně anhydritové nebo betonové podlahy. Upřednostníte anhydrit, nebo beton? Pokud se chystáte vylévat velké plochy, určitě se vyplatí anhydrit, protože cementové potěry se mnohem více při vysychání smršťují. Nesmí se podcenit příprava, kterou perfektně zvládne profesionální firma. Pokud uvažujete o podlahovém vytápění, zde se beton používá minimálně, a to hlavně z důvodu potřeby o přibližně půl centimetru větší tloušťky v porovnání s anhydridem. 

Hladké a pevné podlahové povrchy

Lité podlahy se v kombinaci s podlahovým vytápěním rozhodně vyplatí. Výhody neplynou jen z rychlé a snadné realizace, z pěkného vzhledu, ale rovněž z jejich vlastností. Budete si užívat dobrého prohřívání a výborné tepelné vodivosti. Směs pronikne bez problémů do všech míst kolem trubek topení, protože se pokládka uskutečňuje v tekutém stavu. K dispozici máte lité podlahy ceník, abyste si udělali představu, kolik vás vše bude stát. Směsi k lití se připravují pomocí certifikované receptury, kde nechybí mix síranu vápenatého s pískem, vodou a jinými přísadami. Zhotovený samonivelační tekutý potěr vyniká svými vlastnostmi a dokonale se rozprostře. Po realizaci vznikne hladká rovinka bez dilatačních spár, na kterou položíte podlahovou krytinu podle svého výběru. Nejde o žádnou fyzicky náročnou práci, navíc je vše rychle dokončené a již druhý den se po podlaze můžete pohybovat.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *