Dětské koberce

Vybíráte dětský koberec a rozhodujete se sami? Nezapomněli jste na někoho? Děti by měly mít při výběru koberce do jejich pokoje také možnost vyjádřit svůj názor. Samozřejmě byste na něj měli brát ohled v souvislosti s věkem dítěte.

Koberce do dětského pokoje

Dohadovat se s dítětem v pubertě asi nemá úplně cenu. Popravdě – buďte rádi, že vám na koberec vůbec kývne a pokud bude jeho výběr alespoň trochu odpovídat vašim představám, neodporujte mu. V případě menších dětí můžete použít větší míru ovlivňování. Malé děti budou řešit zejména barvu, motiv, ale otázku funkčnosti budete muset zvážit vy. Dětské koberce mohou mít mnoho podob. V případě malých dětí byste se měli vyhýbat kobercům s dlouhým vlasem. To vám spolehlivě potvrdí každý rodič, který už někdy vytahoval z koberce plastelínu. Pozor však také na koberce s příliš nízkým vlasem z hrubého materiálu. Tyto koberce nejsou pro malé děti vhodné, protože by si na nich děti mohly snadno způsobit odřeniny. Co se týká barevného provedení, tam berte ohled zejména na zbytek vybavení pokoje. Dětský koberec může mít speciální dětský motiv – v tom případě se už vyvarujte nálepek na zdi nebo může být jednobarevný. V každém případě zvolte takový vzor nebo barvu, na kterém nebude vidět každé smítko prachu. Nemusíte se bát koberců s výraznými barvami.

Červený koberec není jen pro odvážné

I když se vám může na první pohled zdát, že červený koberec je příliš výrazný, věřte, že pokud se bude jednat o kusový koberec, třeba před postel nebo do středu místnosti, pak jím mžete hezky a vkusně oživit vzhled pokoje.Inspiraci na vhodný koberec můžete najít na www.vopi.cz/filtr/cerveny-koberec/. Červený koberec se hodí nejen do dětského pokoje, ale také do dalších místností. Vhodný je zejména do obýváku, naopak do ložnice byste si měli vybrat barvu spíše ze studeného spektra.  Stejně tak byste měli barvu koberce přizpůsobit také orientaci pokoje. Nezapomínejte, že červená barva vyvolává pocity tepla.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *