Nezařazené

Jaký dům si nechat postavit?

V současné době se nabízí dva základní způsoby výstavby domů. Můžete mít klasický zděný dům, nebo také dřevostavbu. Který způsob je výhodnější a přinese vám trvalé úspory? 

Rychlost výstavby

Co se týče rychlosti výstavby, nejrychleji jsou postavené dřevostavby na klíč. Tyto nízkoenergetické domy se vyznačují výbornými izolačními vlastnostmi a možností využití dalších úsporných řešení. Dřevostavby jsou v současné době nejoblíbenější konstrukcí pro výstavbu rodinných domů. Na jejich pořízení navíc můžete dostat štědrou státní dotaci. 

Oproti tomu klasické zděné domy potřebují několik měsíců pro svou výstavbu. Často se ale stavba protahuje nejméně na dva roky. Je to dáno potřebou některých materiálů projít zimním počasím, aby mohly správně fungovat. 

Státní dotace

Program, který je podporován státem, vám může pomoci získat na novostavbu až půl milionu korun. Tuto štědrou částku získáte v případě, kdy bude vaše stavba splňovat podmínky pro udržení nízkoenergetického standardu. I zde platí, že snadněji se tyto podmínky splňují u dřevostaveb. Vždy záleží na konkrétních technologiích, které jsou pro stavbu použity. Státní dotace pro výstavbu nového rodinného domu tak může získat každý majitel nové nemovitosti, ale také její stavitel. 

Cenová relace

Celková cena stavby je většinou položka, která zajímá nejvíce lidí. Zde se dřevostavba a zděný dům v mnohém neliší. Vždy záleží na konkrétním konstrukčním řešení, které se pro daný objekt použije. Cenově jsou zděné i dřevěné domy srovnatelné. Pouze je jasné, že dřevostavby nabízejí lepší přirozené izolační vlastnosti, a proto budou nabízet trvalou úsporu pro své obyvatele. 

Dřevostavby i klasické zděné domy mají svá specifika. Například rychlostí výstavby dřevostavby ale můžete ušetřit, jelikož se zkracuje doba, po kterou budete muset platit náhradní bydlení a s ním spojené výdaje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *