rekonstrukce bytu

Panelové domy již dlouhá léta poskytují velkému množství naší populace útočiště a domov. Bohužel dost těchto bytů stále nese prvky minulosti, jako je umakartové jádro, které ukrývá koupelnu a toaletu a odděluje je od kuchyně. Vlastníte takový byt a rádi byste konečně uskutečnili rekonstrukci? Pak je tento článek věnován právě vám.

První krok

Rekonstrukce panelového bytu vyžaduje jako první krok zbourání bytového jádra. Jen tak se vám podaří vnést do bytu vůni novoty a vyhnat ten typický nepříjemný panelákový zápach, který je dán právě víc jak třicetiletým umakartem. Otázka zní, jestli příčky nového jádra postavíte ze sádrokartonu, anebo za použití klasických cihel.

Tvárnice, nebo sádrokarton?

Oba použité materiály mají své. Sádrokarton je levnější a přestavba s ním je mnohem rychlejší. Tvárnice potřebují víc času. Musí se omítnout, déle schnou a rekonstrukce je o něco dražší. Výsledek je však mnohem lepší. Zaručeně oceníte i silnou zvukovou izolaci cihel, kterou v panelácích všichni tak postrádáme.

Nechte to na profíkovi

Rekonstrukce bytu 2+1, 3+1 nebo i většího může působit jako brnkačka. Což ovšem není. Panelákové byty a jejich rozvody mají svoje dispozice. Chyba laika se projeví klidně až rok po rekonstrukci, například v pomalém vytápění sousedů. Oprava této chyby bude stát víc, než jste ušetřili za amatérskou rekonstrukci. Oslovte proto raději firmu, která ví, co dělá. Nejen že vás dokáží inspirovat svou předchozí prací, ale veškeré návrhy vám před realizací ukážou ve 3D modelech. Navíc vám poradí, jak ušetřit i z dlouhodobého hlediska.

Jedině pak může jít rekonstrukce bytu v moderním pojetí hladce. Plynule od jádra přejdete do koupelny, kde vám odborníci poradí, jak vyšetřit místo na úložný prostor. Přesunete se do kuchyně, kde zjistíte, že malou nepraktickou sektorku lze nahradit velkou kuchyňskou linkou vašich snů. A tak dál, a tak dál. Až spokojeně zaklapnete dveře svého přepychového bytu.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>