závěsy
Nezařazené

Jak vybírat záclony a bytový textil

Při zařizování interiéru hrají podstatnou roli také bytové doplňky. Dokážou obydlí zútulnit a dodat mu pohodovou a domáckou atmosféru. Podle čeho byste měli vybírat bytový textil a jaká je nabídka záclon na trhu?

Záclony a jejich sortiment

Někdo si záclony do bytu vůbec nepořizuje, protože má dojem, že se jedná o zbytečný lapač prachu. Pravda je taková, že záclony okno zjemní. Pokud tedy netrpíte na alergie, kdy se nedoporučuje dávat záclony, možná byste se měli nad jejich pořízením zamyslet. Jejich sortiment v kamenných prodejnách a internetových obchodech je poměrně pestrý. Můžete si koupit záclony v metráži podle jejich výšky nebo i kusovky, tedy hotové záclony, které stačí na okno už jen pověsit bez toho, že by bylo třeba dělat s nimi cokoliv dalšího.

Mohou být s celoplošným vzorem, bordurou i bez vzoru. Vzorované se budou nejlépe vyjímat na větších oknech, kde vynikne jejich vzor. Jednobarevné záclony se hodí prakticky do každého interiéru. Na trhu jsou i barevné záclony, jež jsou ideálním doplňkem třeba do dětského nebo studentského pokoje.

Závěsy navodí příjemnou atmosféru

Barevně sladěné závěsy jsou vkusným doplňkem. Kromě toho, že částečně izolují od chladu, se také na okně dobře vyjímají. Tento bytový textil lze využít i k zatemnění jako levnější alternativu žaluzií či rolet. Závěsy se vyrábějí z bavlny, ze směsi bavlny a polyesteru nebo čistě polyesterové. Výhodou směsových nebo umělých materiálů je obvykle to, že nevyžadují žehlení, což je výhodné z hlediska úspory času i energie.

Povlečení pro děti i dospělé

Dobře se vyspat je důležitým předpokladem toho, aby byl člověk odpočinutý. Vliv na kvalitní spánek má nejen výběr postele a matrace, ale také povlečení. Mělo by být na omak příjemné. Takové dokáže být bavlněné nebo flanelové povlečení, luxusně vypadá povlečení z bavlněného saténu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *