Šetříme

Jak ušetřit na energiích?

Nepostradatelnou součástí našeho života je teplo, světlo a voda. Bez elektrické energie, vody a tepla bychom si dnes neuměli představit snad ani jediný den. Je sice pravdou, že si ani neuvědomujeme, jak jsou tyto energie důležité, ale v momentě, kdy se třeba jen na chvíli vypne elektřina, poznáváme, že bez ní nelze téměř nic dělat. V zimě bychom zase bez tepla umrzli a voda, to je základ. Jak je pro nás voda potřebná, není vůbec potřeba více zmiňovat. Na druhou stranu jsou však platby za tyto energie nejvýznamnější položkou našich rodinných rozpočtů. A rok co rok platíme víme, což je fakt, se kterým se sice horko těžko smiřujeme, ale také si myslíme, že se s tím nedá nic dělat. Ale ono to jde! A my si představíme, jak lze ušetřit za teplo.

Technické opatření na domu

Dá se říci, že platba za vytápění je tou největší položkou. A právě na vytápění je možné ušetřit nejvíce. Snížit výdaje můžeme tehdy, pokud nebudeme přetápět a následně snižovat teplotu tím, že budete větrat a otevírat okna. Dále je možné upravit dům. Ať už vyměnit stará okna za nová, která lépe těsní, izolovat stropy, zateplit dům, čímž nebude docházet k tepelných ztrátám.

Změna dodavatele

Jestliže nemáte finance na to, abyste mohli udělat určité úpravy na domě, další možností je změna dodavatele. Většina českých domácností je plynofikována a dodavatelů plynu je několik. Někteří z vás topí elektrickou energií. Na našem trhu nepůsobí pouze jeden dodavatel plynu a jeden elektřiny. Jsou jimi např. RWE plyn, ČEZ, Bohemia Energy, Pražská plynárenská a.s., EOn plyn a další. Tito nabízí různé ceny a právě změnou nynějšího dodavatele na levnějšího můžete snížit náklady na vytápění.

Porovnání cen

Je nám jasné, že všechny dodavatele energií neznáte. Ale existuje portál, jehož smyslem je nabídnout právě vám řešení. Využít můžete porovnání cen plynu na internetu a zjistit si tak, který dodavatel pro vás bude nejvýhodnější. Stačí otevřít stránku http://www.aaaplyn.cz a spočítat si možnou úsporu pomocí online kalkulačky. Tak získáte přehled o jednotlivých dodavatelích a vašich možnostech. Následné snížení nákladů můžete ovlivnit pouze vy. Nikdo vás nebudete do ničeho nutit, tlačit, rozhodnutí je jen na vás. Začněte šetřit a odebírat levnější plyn. To je výhodná nabídka, nemyslíte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *