Šetříme

Jak se změnili ceny plynu a elektřiny v roce 2014?

Myslím, že jsme byli všichni obeznámeni ze zásahem umělého oslabení české koruny Českou národní bankou. V médiích toho bylo řečeno více než dost, proto vám tato informace snad neunikla. Vlivem tohoto monetárního zásahu nyní platíme za Euro přibližně 27,42 (kurz určený ČNB – údaj ze dne 9.4.2014), což je zhruba o korunu a 50 haléřů více, než tomu bylo dříve. Vzhledem k tomu, že se na burzách obchoduje s plynem a elektřinou v cizí měně, tedy v euru, má tato změna kurzu vliv i na ceny elektřiny a plynu. Řada dodavatelů energií tak v roce 2014 podražila, což se dotklo i mnohých z nás.

Tento fakt je jistě nepříjemný. Kdo by dnes chtěl platit stále více a více, aniž by se nějakým zásadním směrem zvýšily i platy. Spíše stagnují, ne-li klesají a česká populace má tendenci ušetřit na čem se dá. Bez energií bychom se jen stěží obešli, jsou pro nás naprosto nepostradatelné, nicméně když víte, co a jak udělat, můžete mít výdaje za energie nižší, než v současné době.

Paradoxně, i kdyby Česká národní banka koruna neoslabila, pravděpodobně by někteří dodavatelé energií zdražili tak či onak. Většinou se tak na počátku každého roku děje. Rostou ceny vstupních komodit a služeb, kdy jedno souvisí s druhým a logicky pak rostou i ceny energií. Jenže si myslíte, že tyto ceny musíte respektovat a nelze proti tomu bojovat? Jste na omylu! Pokud nejste spokojení se svým dodavatelem plynu a elektřiny, prostě jej změňte. Na našem trhu existuje několik dodavatelů, kteří mezi sebou svádějí konkurenční boj, nejedná se o monopol, a každý z nich nabízí svým klientům jiné ceny. Abyste věděli jaké, velmi užitečné pro vás může být srovnání cen energií.

Vy si můžete dobrovolně vybrat, od koho budete plyn a elektřinu odebírat. Vybrat si tedy toho, kdo vám poskytne co nejvýhodnější nabídku. Mezi nejdražších a nejlevnějších dodavatelem může být až čtvrtinový rozdíl ceny. S ohledem na vaši situaci si tak můžete zjistit, kde budete platit nejméně. Stačí navštívit web Uspory.cz. Na tomto serveru je vám k dispozici online kalkulačka. Ta vám rychle a snadno poskytne nabídky na trhu, včetně té nejvýhodnější. Takto si můžete zjistit, u jakého dodavatele můžete energie odebírat za výhodnějších podmínek. Vše potřebné ke změně se dozvíte na výše uvedených internetových stránkách.

Nebudete prvním, ani posledním klientem, který se pro změnu k lepšímu rozhodne. Vyzkoušela to řada domácností před vámi a nyní jsou spokojené. Zkuste to i vy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *