mozaika

Mozaika patří mezi vítané prvky v každé domácnosti. Ať už stojíte před rekonstrukcí nebo jen zvažujete, jak vylepšit kuchyň či koupelnu, zkuste proniknout do výhod mozaiky. Překvapí vás využitelnost, funkčnost a líbivý design pro náročné. A zůstávat rozhodně nemusíte pouze u skleněné mozaiky, v nabídce najdete třeba kámen, kov či keramiku.

Mozaikový obklad v barvách

Mozaika se ideálně kombinuje s jednobarevnými obklady. Mozaika je zpravidla tvořena několik odstíny stejné barvy či kombinuje vhodné barvy, a proto dokáže oživit každý prostor. Často se instaluje skleněná mozaika do kuchyně za kuchyňskou linku místo dřevěného či čistě skleněného panelu. Velkou parádu ale udělá i v koupelně, kde dokáže rozbít prostor a opticky ho zvětšit. Většina lidí sází na mozaiku ve sprchovém koutu či okolo zrcadla. Mezi předními trendy najdeme i tradiční bílou keramickou mozaiku vhodnou do koupelny i kuchyně. Kromě jednoduché bílé si v sortimentu vyberou i milovníci barev a menších formátů mozaiky. Specifická je pak kamenná mozaika z malých oblázků i malých kamínků mnoha odstínů. Díky kamenné mozaice do interiéru vnesete přírodní materiály a podtrhnete váš styl bydlení v souladu s přírodou. Kámen vynikne v koupelně, na chodbě i na zdi či okolo schodiště.

Kovový unikát

Kovová mozaika patří mezi nejmodernější trendy v oblasti bydlení. Pracují s nimi přední designéři a implementují je do různých místností. Rozhodnete-li se právě pro kovové, kovově-skleněné či nerezové mozaiky, vyberte správně umístění, aby vynikla jedinečnost každé barevné kolekce. Hledáte levnější a přitom stejně efektivní variantu? Vsaďte na 3D mozaiky se systémem jednoduchého lepení. 3D mozaika působí vkusným dojmem, její instalaci zvládnete sami a perfektně drží na původních obkladech i starší kuchyňské lince. Oživíte s nimi prostor a budete-li vybírat chytře, snadno a za pár korun uděláte ze starého zajímavý originál.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *