Inspirace

Hledáte stylové místo k přespání? Těchto 5 turistických atrakcí nemusíte opouštět ani v noci

I vy se pokaždé rozhodujete, ve kterém hotelu se ubytovat, abyste měli všechny místní zajímavosti na dosah ruky? Řešíte problém se zdlouhavou dopravou z předměstí, anebo zdali si lehce připlatit za ubytování v centru a mít tak vše důležité po celou dobu přímo u nosu? Chcete tento problém konečně přestat řešit? A co kdybychom vám řekli, že existují turisty vyhledávaná místa, která nemusíte opouštět ani v noci? Kdo by odolal.

Přírodopisné muzeum v Londýně

V případě nepříznivého londýnského počasí využijte bohatou kulturní nabídku města a společně prozkoumejte všech TOP 5 londýnských míst, kam vzít děti, když prší. Pro začátek je zaveďte třeba do muzea. Snad všechny děti, které mají v oblibě Noc v muzeu, tj. triptych komedií postavených na oživlých exponátech, samy po napínavé noci strávené v potemnělém muzeu také někdy zatoužily. Návštěva opravdu kvalitního muzea totiž dětem splňuje touhu po objevování něčeho nového, podporuje jejich představivost a intelektuální zvídavost a je pro ně nezapomenutelným dobrodružstvím. Jedním z nich je jistě i Přírodopisné muzeum v Londýně, z něhož ohromné sbírkové bohatství učinilo jedno z nejproslulejších muzeí na světě. Navíc tady děti nikdo k dobrému nenapomíná a nevykládá jim, jak by se měly chovat. Ze zad si nemusejí sundávat batoh, a když sáhnou do postranní kapsy kalhot, mohou z ní klidně vytáhnout svůj chytrý telefon a vše začít náležitě dokumentovat.

Londýn

A ty nejodvážnější děti tu mohou dokonce i přenocovat. Tedy za předpokladu, že jim vystavené exponáty nenahánějí strach a hrůzu. Tyrannosaurus rex totiž v noci působí obzvlášť strašidelně. Než ale přejde temná hodina půlnoci, musí již být všechny děti připravené na spánek. Ranní budíček je pak naplánován před desátou hodinou, kdy se muzeum otevírá pro veřejnost. Za tento nocleh se snídaní rodiče zaplatí 60 liber (cca 1808 korun). Nejbližší stále volný termín je 7. září 2018. 

Walt Disney World Resort na Floridě v USA

Co si budeme nalhávat, do jedné z největších a nejnavštěvovanějších rekreačních oblastí na světě nás to táhne i přesto, že už dávno nejsme dětmi. Pokud si také hodláte návštěvu všech čtyř velkých tematických parků, dvou vodních parků a více než dvou desítek menších tematických „parčíků“ pořádně užít, byla by škoda ztrácet čas zdlouhavým přejížděním z místa na místo. Raději se proto ubytujte v některém z místních hotelů. Vyhledávaným hotelem, vybaveným moderním komfortem je např. Walt Disney World Swan Resort, za jehož lehce rozpoznatelným vzhledem stojí uznávaný americký architekt Michael Graves. Pokud se vám zamlouvá představa hotelu, uvnitř něhož najdete bazén s tobogánem, ubytujte se v Dolphin Resort.    

Disney world

Ashord v Irsku

Procestovat svět můžete s batohem na zádech i se značkovými zavazadly. Pokud ale pro tentokrát zvolíte druhou variantu a do své dovolené se rozhodnete vnést nádech historie a luxusu, zastavte se v malebné irské vesničce Cong s hradem Ashford, který posloužil jako efektní kulisa při natáčení filmu Tichý muž Johna Forda z roku 1952. Historie hradu se sice datuje už do roku 1228, na svou celkovou rekonstrukci si ale toto panovnické sídlo s pěti hvězdičkami muselo počkat až do roku 2015. Pokud se tu ubytujete, vzápětí rozšíříte řady slavných hotelových hostů, mezi nimiž nechybí král Jiří V., světově uznávaní politici i obletované celebrity. Cena ubytování se sice šplhá do závratných výšin, ale alespoň jednou v životě si přece můžeme dopřát trochu toho luxusu.

Ashford castle

Vlčí bouda v Norsku

Pokud patříte mezi milovníky přírody, které navíc fascinují vlci, je pro vás poznávací zájezd do Norska naprosto nevyhnutelný. Unikátní safari lodge totiž nemusíte hledat jen v Tanzanii či Keni, ale na jeden takový narazíte i vysoko nad polárním kruhem, přesněji v údolí v srdci rozlehlého parku s divokými zvířaty. Zatímco někteří zde žijící vlci jsou částečně ochočení, jiné lze i nadále považovat za jisté vtělení divokosti. Expozice tradiční zoo tady ale rozhodně nečekejte. Smyslem této uměle vytvořené přírodní rezervace totiž není stavět zvířata do role působivých exponátů, ale zejména zajistit přirozené podmínky jejich života. Abyste se mohli na chvíli stát jejich hostem, stačí se ubytovat ve Wolf Lodge. Kromě pozorování vlků a jejich her, jako je např. přetahovaná, se můžete nerušeně oddávat třeba rybolovu. Opravdu úchvatnou podívanou pak nabízí pozorování velryb. Stačí jen vyčkat na okamžik, kdy na hladině spatříte malou část mohutného těla, kterak se poklidně pohybuje v rytmu mořských vln. V nabídce jsou také jízdy se psím spřežením či projížďky na sněžném skútru. Po dni plném adrenalinu pak můžete odpočívat u krbu v hotelu a střešním oknem nerušeně pozorovat tajuplné světelné pásy na obloze. Přesná cena ubytování je pouze na vyžádání. Vzhledem k danému luxusu a poloze ale bude nutné sáhnout hodně hluboko do kapsy.  

poznávací zájezd do Norska

Multifunkční sportovní aréna v Torontu

Před pár lety měli berlínští fanoušci fotbalu možnost přinést si na stadion druholigového německého celku vlastní pohovku a z té následně sledovat zápasy šampionátu v Brazílii. Ale až Kanada tenhle skvělý nápad dovedla k naprosté dokonalosti a nyní umožňuje sledování zápasů přímo z postele. V unikátním hotelu, jenž je situován přímo uprostřed multifunkční sportovní arény Rogers Centre v kanadském Torontu, se pohodlně položíte do své hotelové postele a pak už jen s napětím sledujete, co přesně se děje během každého pohybu na hřišti. A co víc, pivo při pobytu v hotelu máte levnější.

Kanada

Adéla Vavřačová, Radynacestu.cz

rady na cestu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *