fotopast
Bydlení Zahrada

Fotopasti, aneb je libo fotografii?

Konečně můžete být spokojení a svoji chatu v horách v klidu a beze spěchu připravit na zimní období. Díky fotopasti, kterou jste si letos nově pořídili, budete mít totiž neustálý přehled o tom, kdo nepovolaný se okolo vaší opuštěné chaty v zimě pohybuje. Už jednou jste totiž byli vykradeni a neradi byste tuto situaci zažívali opětovně.

Jak funguje fotopast

Digitální fotoaparáty dneška jsou již natolik technicky vyspělé, že umějí reagovat na pohyb a spustit se. Toho využívají fotopasti, které takovým digitálním fotoapáratem ve skutečnosti jsou. Pracují bez přestávky 24 hodin denně a 7 dní v týdnu a zaznamenávají do svojí interní paměti jakýkoliv pohyb v okruhu přibližně 20 metrů. A to vše po dobu mnoha týdnů. Jsou tak dokonalými pomocníky všech, kteří potřebují monitorovat zvěř nebo chránit svůj majetek.

Fotopast a její výhody

Protože s nezvanými hosty máte na své chatě již jisté zkušenosti, je pro vás fotopast přesně to, co jste potřebovali. V zimním období chatu tak často nenavštěvujete, vlastně ji v čase Dušiček zazimujete a necháte ji spát zimním spánkem až do jara, kdy pro vás opět začíná chatařská sezóna. Nyní, když máte k dispozici tento chytře vybavený digitální fotoaparát, budete klidněji spát. Vybrali jste si totiž fotopast s možností zasílání emailů nebo MMS zpráv přímo do vašeho mobilu, které fotopast odešle, když zaznamená nějaký pohyb ve své blízkosti.

Praktickými popruhy fotopast pečlivě přivážete do míst, která potřebujete mít monitorována. Velkou výhodou fotopasti je to, že funguje na baterie nebo solární energii, tudíž se obejde bez elektřiny, kterou stejně ani na vaší chatě nemáte. A nevadí jí, na rozdíl od vás, ani deštivé a chladné počasí. Je totiž odolná proti vodě a mrazům. A pracuje i v noci nebo při snížené viditelnosti díky zabudovanému blesku, jenž je však pro zvěř a lidi prakticky neviditelný.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *