Zahrada

Co takhle mobilní zahrádka?

Jste nadšeni z obrázků rozkvetlých zahrad na fotografiích z časopisů? Rádi byste si dopřáli podobně krásný pohled na kvetoucí rostliny na své vlastní zahradě a nevíte, jak na to? Někdy si člověk prostě nemůže dovolit služby zahradního architekta, ale sám nemá dostatek zkušeností nebo estetického cítění.

A jisté je, že pokud osázíme a osejeme svoji květinovou zahrádku, vybudujeme skalku či různé terénní prvky, jedná se o poměrně náročnou záležitost. Ať už tuto aktivitu hodnotíme z hlediska času, financí či vložené energie. Ale co když se nám nepovede vše podle našich představ? Na papíru vypadalo vše tak skvěle, ale teď působí zahrada spíše rozháraným a neupraveným dojmem. Zklamání může být velké a nápravanesnadná. Výborným nápadem pro začínající amatérské zahradní architekty je přenosná zahrádka.

ČTĚTE TAKÉ: Zimní zahrada vám zajistí zeleň během celého roku

Vybrané druhy rostlin jsou ochotné snášet omezený prostor květináče, dobře se rozmnožují, vydrží i váš případný omyl v dočasném umístění a ještě ke všemu se odměňují bohatým květem. Vlastnosti takových rostlin přímo lákají k experimentům. Umožní vám vyzkoušet si své nápady „nanečisto“. Zvolenou mobilní kompozici poté můžete shlédnou kritickým okem, zkonzultovat s přáteli a případně se jí inspirovat pro vytvoření trvalého vzhledu zahrady. Pokud se vám v projektování zrovna nedařilo, nic se neděje. Stačí jen popadnout nádoby a zkoušet dál. Umístíte-li si rostliny na podstavce s kolečky, můžete jimi pohybovat na vhodném terénu již zcela bez práce. Jako květináč navíc můžete stylově využít i starší keramické či jiné nádoby a povýšit tak svůj experiment na skvělou kreativní záležitost.

Můžete si vyzkoušet různé varianty vzhledu zahrady, ať už se jedná o kompozici barevnou či přehlídku jednotlivých druhů rostlin. Dokonce i keříky lze umístit do odpovídajících květináčů a ověřit si, kde nejlépe vyniknou. Pokud zvolíte pro mobilní zahrádku bohatě a barevně kvetoucí rostliny, umístěte je pokud možno před celistvě zelené pozadí, aby předvedly svoji krásu dokonale.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *