Inspirace

Opravdu potřebujete architekta i při rekonstrukci rodinného domu? Určitě ano

Pokud plánujete rekonstrukci rodinného domu, s velkou pravděpodobností zvažujete i architekta, respektive bytového designéra. V případě malých projektů, jako je zvětšení okenního otvoru nebo odstranění nenosné zdi, se zřejmě obejdete i bez architekta. Nicméně při větších stavebních úpravách byste takového profesionála měli přizvat, protože vám dokáže v mnohém ulehčit práci. 

V první řadě vám architekt pomůže projekt naplánovat, ať už se jedná o návrh rodinného domu Kolín, nebo jeho výraznou přestavbu. Každý architekt dokáže skloubit estetické aspekty s konstrukčními požadavky, přičemž výsledkem pak je obyvatelný a estetický prostor. 

Co všechno architekti umí? 

První možností je oslovit architekta, aby se postaral o vše od projektu přes shánění a výběr dodavatelů či subdodavatelů až po kontrolu čerpání rozpočtu. Stejně tak někteří architekti dokážou zajistit i dozor na stavbě. Záleží na tom, jak moc rozsáhlé služby požadujete, protože se všechny požadavky propisují i v cenách. 

Velkou výhodou je, že architekt často přijde s vynalézavým nápadem na řešení složitých konstrukčních problémů, ať už jde o klasický, nebo originální styl. 

Třeba architektonické studio Hladík, který má ve svém portfoliu například i návrh rodinného domu Kutná Hora, se postará o vše, na co si jen vzpomenete. Potřebujete studii, stavební povolení, autorský dozor nebo odborné poradenství? Profesionální tým vám vyhoví. Stejně tak dokáže zpracovat počítačové vizualizace či návrhy interiérů. 

Kdy začít jednat s architektem? 

Předtím, než oslovíte dodavatele. Prvně architekt zjistí vaše potřeby, předloží vám kompletní sadu plánů k nabídce (včetně vyobrazení stavby) a stavební detaily, a poté se rozhodnete, zda využijete jeho služeb, nebo nikoliv.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *